Cenná remíza MFK Zemplín na Žitnom ostrove

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce uhrali v piatom kole Fortuna ligy na horúcej pôde vlani strieborného tímu DAC 1904 Dunajská Streda cennú remízu 1:1. Zverenci trénera Antona Šoltisa dokonca po prvom polčase po góle novej posily nigerského útočníka Sidibeho viedli 1:0, v druhom polčase ale vyrovnal domáci Taiwo. Michalovčania tak zabodovali v druhom zápase v rade. Najbližšie sa predstavia doma, keď v sobotu 24. augusta o 19.00 hod. v rámci šiesteho kola Fortuna ligy privítajú ŠKF Sereď.

Aj keď prvú strelu vyslali Dunajskostredčania, konkrétne Beskorovajnij, prvá desaťminútovka vyšla lepšie hosťom. Tí síce najskôr nič nevyťažili z dvoch Žofčákových rohových kopov, v ôsmej minúte ale michalovský kapitán našiel v pokutovom území novú posilu, nigerského útočníka Sidibeho, ktorý otvoril skóre zápasu. Domáci sa síce snažili ihneď gólovo odpovedať, jasne ale bolo vidno, že im veľmi chýbajú zranení Kalmár s Ronanom. V ďalších minútach sa však predsa len dostali do šancí. Strelu K. Vidu vytlačil Kira na rohový kop, Kružliak hlavičkoval z piatich metrov nad a Ramiresovu strelu, po tom, čo obišiel aj brankára Kiru, vykopol z bránkovej čiary Llazaros Rota. Michalovčania sa snažili o rýchle kontry, Popovits a Peter Kolesár ale z dobrých pozícii mierili nad. V samom závere prvého polčasu sa skóre mohlo meniť na oboch stranách. Najskôr Sidibe obral o loptu Beskorovajneho, no jeho strela o centimetre minula domácu bránu, na druhej strane po zmätkoch v michalovskej obrane mieril vedľa Mateo Vida.

Michalovčania do druhého polčasu vstúpili vzadu koncentrovanejšie, domáci si tak už toľko šancí nevypracovali. V úvode kryl Koštrnovu strelu Kira a to bola na dlhší čas jediná gólová šanca DAC. Ďalšia prišla až v 75 minúte. Striedajúci Kountouriotis neustrážil na ľavej strane Kristiána Vidu a jeho center usmernil hlavou do siete Taiwo. Od tohto momentu sa domáci ešte viac zahryzli do Zemplínčanov. Tí ale nakoniec všetky ostatné situácie vo svojom pokutovom území ustáli a zo Žitného ostrova si tak domov vezú cenný bod.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)
Góly: 75. Taiwo - 8. Sidibe
Žltá karta: 47. Rota (Michalovce).
Rozhodovali: Ochotnický - Vorel, Jekkel
Divákov: 7467.
FK DAC 1904: Jedlička - Blackman, Beskorovajnij (72. Davis), Kružliak, Koštrna - M. Vida, Oravec, K. Vida - Taiwo, Ramirez, Divkovič (61. Fábry).
MFK ZEMPLÍN: Kira - Rota, Carrillo, Červak, Vojtko - Savvidis - Popovič, Turík (89. Grič), Žofčák (80. Danko), P. Kolesár (69. Kountouriotis) - Sidibe.

Ďalšie výsledky 5. kola: ŠKF iClinic Sereď - Slovan Bratislava 0:4 (0:2), FC Spartak Trnava - AS Trenčín 1:2 (1:1), MŠK Žilina FC Nitra 3:0 (2:0), ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:0, FK Senica - MFK Ružomberok 2:2 (2:1).