Dukla začala Tatranský pohár víťazne, Nice zdolala 2:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo svojom prvom vystúpení na 72. ročníku Tatranského pohára nad francúzskym Les Aigles de Nice 2:1. Skóre duelu otvoril v prvej tretine z presilovky Lukáš Hvila. Na jeho presný zásah v poslednej minúte prvého dejstva zareagoval vyrovnávajúcim gólom Radomír Heizer, ktorý sa taktiež presadil v presilovke. O michalovskom víťazstve rozhodol v 51. minúte Christophe Lalancette, ktorý premenil tresné strieľanie po faule na Lukáša Hamráčka. Zverenci trénera Miroslava Chudého na turnaji odohrajú ešte dva zápasy. Prvý v základnej skupine ich čaká v piatok od 19.00 hod, kedy nastúpia proti obhajcovi prvenstva, domácemu HK Poprad. Druhý duel odohrajú v nedeľu o konečné umiestnenie.

HK Dukla Ingema Michalovce - Les Aigles de Nice 2:1 (1:1, 0:1, 1:0)
Góly: 18. Hvila (Dalhuisen, Kolba) pres/1, 51. Lalancette (tres. strieľanie) - 20. Heizer (Deyl) pres/1.
Vylúčení: 9:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Smerek - Ordzovenský, Wolf.
HK DUKLA INGEMA: Surák - Mesikammen, Bdžoch, Kolba, Dalhuisen, Hančák, Zekucia, Novický - Spilar, Lalancette, Juusela - Hričina, Boltun, Hvila - Salonen, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa - Mesároš.
LES AIGLES: Nechvatal - Dorey, Dame-Malka, Scolari, Dinda, Brincko, Deyl, Sutor - Lofquist, Aviani, Thomas - Illéš, Kopta, Abramov - Carpentier, Heizer, Václav - Lacheny, Petit, Chabert.