V nervóznom zápase remíza MFK Zemplín so Sereďou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase šiesteho kola Fortuna ligy na domácej pôde s tímom ŠKF iClinic Sereď 1:1. Skóre duelu otvoril v deviatej minúte hosťujúci Cleber, michalovská odpoveď prišla Vojtkom o osem minút neskôr. Zverenci trénera Antona Šoltisa do reprezentačnej prestávky odohrajú ešte jeden duel. V siedmom kole sa budúcu sobotu predstavia na ihrisku Spartaka Trnava.

Pred zápasom sa hovorilo o vnútorných problémoch Serede, ktoré sa ale priamo na trávnik nepreniesli. Michalovčania síce vstúpili do zápasu aktívnejšie, ako prví ale gólovo udreli práve hostia. Tí v deviatej minúte podnikli rýchlu kontru Lukáčikom a jeho center zrazil za bezmocného Kiru Cléber – 0:1. Inkasovaný gól domácich na chvíľu zaskočil, o osem minút ale bolo vyrovnané. Fantastický center Popovitsa poslal do siete Matúš Vojtko. Aj v ďalších minútach mohli diváci vidieť niekoľko ofenzívnych akcií z oboch strán. Ani jedna sa už ale gólovo neujala. Najbližšie mal k tomu krajný bek Michaloviec Rota, ktorého strela len tesne minula opustenú bránu.

Do druhého polčasu poslal tréner Michaloviec Anton Šoltis miesto Kountouriotisa Petra Kolesára, stále však jeho zverenci hľadali pokoj vo finálnej fáze. Začiatok vyšiel opäť lepšie hosťom. Ich útočník Špehar sa po zle zahranej ofsajd pasci rútil sám na Kiru, mieril ale iba do michalovského brankára. Na druhej strane zaujali strely Žofčáka, ako aj Sidibeho, no tie rovnako ako koncovka Petra Kolesára si cestu do brány nenašli. Aj preto skončil duel dvoch tímov, ktoré vlani skončili v prvej šestke remízou 1:1. Tá bola vzhľadom na nervózny priebeh zápasu spravodlivá.

MFK Zemplín Michalovce - ŠKF iClinic Sereď 1:1 (1:1)
Góly: 17. Vojtko - 9. Cleber.
Žlté karty: 71. P. Kolesár, 87. Vojtko - 41. Iliev, 72. Matheus, 82. Lukáčik.
Rozhodovali: Somoláni Weiss, Galo.
Divákov: 1478.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Rota, Carrillo, Červak, Vojtko - Savvidis - Popovits, Žofčák (79. Danko), Turik, Kontouriotis (46. P. Kolesár) - Sidibé (69. Hovhannisjan).
ŠK ICLINIC: Iliev - Lukáčik, Ba, Hučko, Slaninka - Adekuoroye, Ventúra - Iván (25. Matheus, 90. Morong), Pankaričan, Cleber - Špehar.

Ostatné výsledky 6. kola: FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce Vráble 1:3 (1:1),  MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 0:1 (0:1), FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - AS Trenčín 0:4 (0:2), ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:1 (1:0), FC Nitra - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:1).