files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Veľká medzinárodná akcia. Polícia zatkla piatich Michalovčanov!

Spoločný vyšetrovací tím s názvom „Robotic“, ktorého členmi sú policajti z Anglicka a Slovenska pod dozorom Krajskej prokuratúry v Prešove, v rovnakom čase vykonal akciu vo viacerých krajinách. Policajti zasahovali v Nemecku, Holandsku a na Slovensku. Spoločný vyšetrovací tím vykonal domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov za aktívnej účasti a podpory Koordinačného centra zriadeného pre tento účel v sídle Eurojustu v Haagu.

Na našom území policajti vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov členov organizovanej skupiny v Michalovciach. Zaistili rôzne listinné dôkazy, mobilné telefóny a SIM karty, platobné karty, príručný trezor a zlaté šperky, ako aj ďalšie veci dôležité pre trestné konanie. Ide o piatich Slovákov z Michaloviec vo veku od 46 do 66 rokov, z nich tri sú ženy. Podľa zistení tímu sa na území Slovenska a Anglicka mali v období rokov 2008 až 2017 dopúšťať trestnej činnosti, a to zločinu obchodovania s ľuďmi a obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti, teraz už čelia obvineniu.

Členovia skupiny si rozdelili úlohy a na vysoké zárobky zlákali chudobné osoby v zlej sociálnej situácii na „dobre“ platenú prácu v Anglicku. Sľubovali minimálne 400 Libier týždenne za prácu v reštauráciách a autoumývarňach s tým, že budú mať zadarmo aj dopravu, ubytovanie a stravu. Potom ich dopravili do Anglicka, tam to už však také ružové nebolo. Museli pracovať okolo 14 hodín denne šesť dní v týždni a za prácu im dávali iba 20 libier týždenne. Ostatné peniaze si mala skupina rozdeliť medzi seba. Takýchto, zatiaľ potvrdených, osôb je 17, pravdepodobne ich však bude oveľa viac. Na území Slovenska na akcii spolupracovali policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície, Mobilnej zásahovej jednotky z Prešova, policajti z OR PZ Michalovce a OR PZ Trebišov. Na základe vydaného Európskeho zatýkacieho rozkazu prezidiálni pátrači „Lovci lebiek“ v súčinnosti s Pohotovostným Policajným útvarom KR PZ Košice zadržali jednu osobu, člena organizovanej skupiny.

Pri domových prehliadkach v Nemecku a v Holandsku, policajti zadržali štyroch Slovákov a zaistili dokumenty týkajúce sa bankových účtov, mobilné telefóny, SIM karty, dokumenty týkajúce sa motorových vozidiel. Získali aj ďalšie informácie o trestnej činnosti páchanej v týchto krajinách. Všetci členovia tejto organizovanej skupiny páchateľov boli v rámci vykonaných vyšetrovacích úkonov na území zúčastnených členských štátov EÚ dňa 4.9.2019 zadržaní na základe Európskych zatýkacích rozkazov vydaných príslušným justičným orgánom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Aktuálne prebieha konanie o ich vydaní na súdne konanie na územie Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska.Uverejnené: 05.09.2019 16:17:56 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.