Dramatický šláger pre Iuventu, v Šali vyhrala 25:21

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase druhého kola MOL ligy na pôde svojho najväčšieho slovenského rivala HK Slovan Duslo Šaľa 25:21 a do tabuľky si tak pripísali druhé víťazstvo. Gólovo sa najviac darilo ich kapitánke Patrícii Wollingerovej, ktorá zaknihovala deväť presných zásahov, na druhej strane jej zdatne sekundovala domáca kanonierka Natália Némethová, ktorá zaznamenala šesť gólov. Zverenky trénera Petra Dávida teraz čaká náročný týždeň. Už v utorok 10. septembra v tradičnom čase o 17.30 hod. privítajú v predohrávka tretieho kola MOL ligy Porubu vedenú ich bývalým trénerom Dušanom Danišom. Potom už preladia na európsku scénu, keďže v sobotu a v nedeľu odohrajú domáci dvojzápas prvého kola Pohára EHF proti švajčiarskemu Spono Eagles Nottwil. Oba zápasy majú zhodný začiatok o 17.30 hod.

Úvod zápasu dvoch najväčších slovenských rivalov sa niesol v znamení nepresnej mušky, kvalitných obrán a dobre chytajúcich brankárok. Prvý gól padol až v šiestej minúte, kedy sa presadila domáca Némethová. Duslo viedlo aj v siedmej minúte po strele Trepáčovej (2:1). Na slabší úvod reagoval oddychovým časom tréner Iuventy Peter Dávid. Po ňom Pócsiková zvýšila na 3:1, potom ale prišli chvíle hosťujúcej kapitánky Patrície Wollingerovej, ktorá dvoma gólmi vyrovnala. Keď sa vzápätí presadila aj Mária Radovičová, Iuventa po prvýkrát viedla. Janičičová síce vyrovnala, hneď na to ale prišli góly Kompaniecovej  s Trifunovičovou a na stav 4:6 v 16. minúte reagoval oddychovým časom aj domáci lodivod Ján Packa. Ten ale jeho zverenkám príliš nepomohol. Opraty zápasu totiž držala v rukách Iuventa. Tá po dvoch góloch Kompaniecovej v rade viedla v devätnástej minúte 8:4 a po presnom zásahu Trifunovičovej o tri minúty neskôr 10:5. Záver prvého polčasu ale vyšiel lepšie Duslu, ktoré sa troma gólmi v rade vrátilo do duelu. V poslednej minúte diváci videli ešte presné zásahy Wollingerovej s Némethovou, prvý polčas tak skončil tesným vedením Iuventy 11:9.

Ani v úvode druhého polčasu sa Iuvente strelecky nedarilo, čo Šaľa gólmi Némethovej s Trepáčovou využila na vyrovnanie. Michalovčanky sa však opäť rozbehli. V 39. minúte po góle Holejovej viedli 15:12. Duslo sa ale dvoma gólmi Pócsikovej a jedným Trepáčovej počas presilovky vrátilo do hry (15:15). V 45. minúte poslala Iuventu opäť do vedenia Holejová, na čo reagovala lavička Šale oddychovým časom. Hneď po ňom vyrovnala Rácková a vyrovnaný stav (17:17) bol aj na začiatku poslednej desaťminútovky. Iuventu opäť poslala do vedenia kapitánka Wollingerová a po dvoch góloch Holejovej si za stavu 20:17 v 53. minúte tréner Šale Ján Packa zobral tretí oddychový čas. Obhajcu prvenstva to už ale nevykoľajilo. Po góle Kompaniecovej v 57. minúte viedla Iuventa už 23:19 a pevne tak držala opraty zápasu vo svojich rukách. Zverenky trénera Petra Dávida nakoniec pri Váhu zvíťazili 25:21 a majú tak druhú tohtosezónnu ligovú výhru.

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 21:25 (9:11)
Pok. hody: 3/3 - 3/3. Vylúčené: 3 - 5. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula. Divákov: 800.
HK SLOVAN DUSLO: Chudovská, Furgaláková, Novotná - Takáčová, Rácková 3, A. Obstová, Špendlová, Janičičová 2, Konigová 2, Pócsíková 5, Ščípová, Matušincová 1, Ušiaková, Némethová 5/3, Trepáčová 3, Tisajová.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská - Kakaščíková 1, Burdinová, Štefaníková, Kišíková, Trifunovičová 2, Trúnková 4, Štefanová, A. Holejová 4, Wollingerová 9/3, Bajčiová, Radovičová 1, Kompaniecová 4, Rovňáková, I. Michalcová.