Iuventa po výhre 31:25 blízko k postupu do 2. kola Pohára EHF

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom zápase prvého kola Pohára EHF nad švajčiarskym Spono Eagles Nottwil 31:25 (14:12) a pred nedeľňajšou odvetou, ktorá sa taktiež bude hrať v Michalovciach (začiatok o 17.30 hod.) sú tak blízko k postupu do druhého kola.

V úvode prvého zápasu prvého kola Pohára EHF sa oba tímy striedali vo vedení. Iuventa síce vyhrávala po dvoch góloch kapitánky Wollingerovej 2:1, Švajčiarky sa ale troma presnými zásahmi v rade obrátili na 4:2. Iuventa kontrovala takisto dvoma gólmi a hoci následne prehrávala 4:5, troma gólmi v rade sa v štrnástej minúte dostala do vedenia 7:5. Keď Trifunovičová v sedemnástej minúte dala na 8:6, zobrala si lavička Spono Eagles oddychový čas. Po ňom skórovali Trúnková s Radovičovou a Michalovčanky tak vyhrávali už 10:6. Hostky ale zdvihli hlavy a v 24. minúte si za stavu 11:9 brala oddychový čas aj lavička Iuventy. Tá po góle Kompaniecovej vyhrávala v 28. minúte 13:10. Absolútny záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie Švajčiarkám, ktoré upravili na polčasových 12:14.

Chlieb zápasu sa lámal v úvode druhého polčasu. Za stavu 15:14 sa gólovo presadila Kišíková, navyše dvojminútový trest inkasovala Alina Stahelin. Jej vylúčenie potrestali Michalovčanky ďalšími dvoma gólmi a keď sa v 35. minúte presadila aj Wollingerová, za stavu 14:19 si lavička Spono Eagles brala ďalší oddychový čas. Iuventa už ale bola vo svojom tempe. Po time-oute sa gólovo uviedla aj Holejová a po jej ďalšom presnom zásahu v 43. minúte bolo už 23:16. Michalovčanky aj naďalej v tejto fáze hry dominovali. Po góle Kompaniecovej v 48. minúte bolo 26:18. Aj na ne ale prišli slabšie chvíľky. Gól nedali šesť minút, čo Spono Eagles využil na zníženie. Chvíľku pred koncom viedla Iuventa zase o osem gólov, keď s chuťou hrajúca Holejová upravila na 30:22, záver druhého polčasu ale vyšiel lepšie družstvu z Nottwilu, ktoré skorigovalo na konečných 25:31. Aj napriek tomu je bližšie k postupu do druhého kola pred nedeľňajšou odvetou Iuventa.

Iuventa Michalovce – Spono Eagles Nottwil 31:25 (14:12)
Pok. hody: 4/4 – 3/2. Vylúčení: 3 – 4. Rozhodovali: Duplii a Tkačuk (Ukrajina). Divákov: 350.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Kišiková 2, Trifuničová 4, Trúnková 2, Milenkyová, Kakaščíková, Štefanová 1, A. Holejová 6, Wollingerová 7, Bajčiová 1, Radovičová 2, Kompaniecová 6, Savková, Burdinová.
SPONO EAGLES: Ukaj, Troxler – Schardt 1, Irman 2, Traber, Cibula, Amrein 2, Calchini 5, Decurtins 1, Wyder 6, Stahelin 6, Ljubaš 2, Kashani 4, Troxler.

Uverejnené: 14.09.2019 22:47:10