MFK Zemplín zdolal Trenčín, Trusa so zlomenou nohou na dlho mimo

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase ôsmeho kola Fortuna ligy nad AS Trenčín 2:1 (2:0) a zaknihovali tak druhé tohtosezónne víťazstvo. O góly v sieti tímu spod hradu Matúša Čáka sa zaslúžili Modibo Sidibé a Jozef Šimon Turík, za hostí korigoval v druhom polčase Gino van Kessel. Michalovské víťazstvo má však trpkú príchuť. V deviatej minúte zápasu videl hosťujúci Cole Desmond Kpekawa červenú kartu za faul na michalovského útočníka Mateja Trusu. Ten utrpel dvojitú zlomeninu nohy a na dlhší čas si do lopty nekopne. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie predstavia v Nitre, doma ich uvidíme v sobotu 28. septembra, kedy o 19.00 hod. privítajú Ružomberok.

Futbalový život píše aj takéto príbehy. Michalovskí futbalisti na domácom trávniku zaknihovali proti Trenčínu druhé tohtosezónne víťazstvo, no to by všetci vymenili za zdravie spoluhráča Mateja Trusu. Toho nešetrne fauloval v deviatej minúte Cole Desmond Kpekawa. Anglický obranca videl za svoj zákrok červenú kartu. Trusa má dvojitú zlomeninu nohy a nezahrá si možno aj jeden rok... „Je to víťazstvo cez slzy. Všetci by sme ho vymenili za Matejove zdravie,“ povedal po zápase tréner MFK Zemplín Anton Šoltis.

Priebeh zápasu ovplyvnila práve deviata minúta. V nej videl Kpekawa červený trest a taktika tímu spod hradu Matúša Čaka sa zosypala ako domček z karát. O šesť minút neskôr dostal parádnu loptu za obranu Mobido Sidibe, ktorý nahradil na ihrisku práve Trusu a útočník z Nigeru strelou popod nohy brankára Šemrinca otvoril skóre duelu. O tri minúty neskôr odmietol rozhodca Pavlík udeliť hosťom dvojitý trest, keď stret Kleščíka s Kountiuriotisom neocenil pokutovým kopom. Vyrovnať mohol Bukari, ktorý ale pri úniku neobstrelil dobre vybiehajúceho Kiru. Krátko po uplynutí pol hodiny viedli Michalovčania už dva góly, keď Jozef Šimon Turík obstrelil Šemrinca. Klinec do trenčianskej rakvy mohol chvíľu na to zatĺcť Peter Kolesár, jeho strela z dobrej parkety ale išla vysoko nad bránu.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Diktovať ju začali o jedného muža v poli oslabení hostia. Tí svoju prevahu korunovali v 61. minúte gólom Gina van Kessela a rázom im narástli krídla. Michalovčania sa nepochopiteľne začali báť o výsledok. Aj napriek tomu mohli rýchlo odpovedať na gól. Strelu Petra Kolesára vytlačil Šemrinec iba pred Kountouriotisa, ktorý trafil Kleščíka, lopta sa dostala k Turíkoví, ktorý ale pálil vysoko nad. V 68. minúte z dobrej pozície Sidibe mieril do bočnej siete. Potom prišli chvíle hosťujúceho Bukariho, ktorý v dvoch dobrých šanciach prestrelil. A keď strela Martina Kolesára skončila iba na trenčianskej žrdi, zápas skončil michalovským víťazstvom 2:1.

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 2:1 (2:0)
Góly: 15. Sidibé, 32. Turík – 61. Van Kessel.
Žlté karty: 14. Carrillo, 17. P. Kolesár (obaja Michalovce).
Červená karta: 9. Kpekawa (Trenčín).
Rozhodovali: Pavlík – Pozor, Poláček.
Divákov: 1419.
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Rota, Carrillo, Chervak, M. Kolesár – Savvidis – Kountouriotis, Turík (88. Martínez), P. Kolesár (71. S. Danko), Popovits – M. Trusa (12. Sidibé).
AS: Šemrinec – Ligeon, M. Šulek, Kpekawa, Neeskens (88. Corryn) – Van Kessel, Koolwijk, Roguljič (71. Comvalius) – Bukari, Depetris (12. Kleščík), Zubairu.