Dukla s prvými bodmi z vonku, v Detve vyhrala 4:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase piateho kola najvyššej Tipsport ligy na ľade Detvy hladko 4:0 a v priebežnej tabuľke sa posunuli na druhé miesto. Dva góly do siete tímu spod Poľany zaznamenal Jakub Linet, po jednom pridali Radoslav Mesaroš a Marek Mašlonka. Zverenci trénera Miroslava Chudého majú v najbližšom šiestom kole, ktoré sa bude hrať budúci v piatok voľno, v hre budú až v nedeľu 29. septembra, kedy o 17.30 hod. privítajú Slovan Bratislava.

V minulosti sa Michalovčania presvedčili, že v Detve sa hrá ťažko a rovnako to je aj v Extralige. Domáci, ktorí doteraz nezískali ani bod, v úvode duelu síce zatlačili, no zverenci trénera Miroslava Chudého tlak prečkali a následne gólovo udreli, keď sa v siedmej minúte po prihrávke Giľaka presadil Jakub Linet. Hostia mali po góle takmer okamžite výhodu presilovky, vylúčenie Fekiača ale nepotrestali, za čo mohli pykať v dvanástej minúte. Viktor Fekiač našiel pred bránkou osamoteného Sýkoru, ktorý nepretlačil puk za Trenčana. Detva mohla vyrovnať aj v následnej presilovke po faule Juuselu, svoj tlak ale jej hráči nepretavili do vyrovnania a opäť pykali, keď v osemnástej minúte Galamboš naservíroval puk Radoslavovi Mesárošovi a ten zvýšil na 2:0. Kontaktný gól mohol prísť v následnej presilovke domácich, Ščurko a ani Valent však so stopercentných šancí neprekonali Adama Trenčana.

Michalovčania vedomí si svojho náskoku hrali v druhej časti hry veľmi účelový hokej. Stále čakali na chyby súperov a tie aj prichádzali. V samom úvode tejto tretiny šibrinkoval Sýkora s hokejkou, za čo si vyslúžil dvojminútový trest. Ani túto presilovku však Dukla nevyužila, hoci zamkla domácich do ich pásma. Domácim sa naďalej v útočnej fáze nedarilo, z čoho pramenila ich zbytočná nervozita. Tá najskôr vyvrcholila bitkou Juuselu so Žilkom a potom Ščurka s Mesikammenom. V následnej presilovke Dukly pálil Dalhuisen a jeho strelu upratal do bránky Marek Mašlonka – 0:3. Chvíľku predtým sa zaskvel brankár Šimko, ktorý parádne zmaril stopercentnú tutovku Lukáša Tomu. V samom závere sekal Valent, jeho vylúčenie ale Michalovčania nepotrestali štvrtým gólom.

Ani v tretej tretine nepustili Michalovčania zápas zo svojich rúk. Ba naopak, svoju prevahu korunovali štvrtým gólom, po tom, čo Linet zachytil Jendroľovu prihrávku a strelou švihom rozvlnil Šimkovu sieť po druhýkrát v zápase. Stredný útočník tretej michalovskej lajny tak otváral aj uzatváral skóre duelu pod Poľanou. V zostávajúcich minútach si síce oba tímy vypracovali šance, no góly už hlavne vďaka skvelým brankárom nepadli. Domáci na kontaktný gól nepretavili ani 112 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Zápas sa tak skončil jednoznačným víťazstvom michalovskej Dukly, ktorá zaknihovala prvú tohtosezónnu výhru u súpera a bodovala vo štvrtom z piatich duelov.

HC 07 WPC Koliba Detva - HK Dukla Ingema Michalovce 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Linet (Giľák), 18. Mesaroš (Galamboš, Hričina), 37. Mašlonka (Dalhuisen, Juusela) pres/1, 43. Linet.
Vylúčení: 9:9, navyše Král 10+DKZ (nešportové správanie), Ščurko 10. minút bitka - Hričina 10. minút (nešportové správianie). Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Orolin – Ordzovenský, Beniač. Divákov: 389.
HC 07 WOC KOLIBA: Šimko – Golian, Chovan, F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Pač, Andersons – Ščurko, Valent, Zuzin – Sýkora, Král, Gašpar – Török, V. Fekiač, Žilka – Čenka, Čacho, Surový.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyev, Ventelä, Hančák, Kolba, Zekucia, Borov – Juusela, Lalancette, Mašlonka – Hričina, Galamboš, Mesaroš – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hamráček.