Kadeti 1. BK Michalovce začali výhrou po dramatickom priebehu

Zápasmi prvého kola odštartovali v minulých dňoch najvyššie basketbalové súťaže kadetov, kde bude mať zastúpenie aj 1. BK Michalovce. Súťaž je rozdelená do dvoch skupín Východ a Západ. Michalovčania figurujú vo východnej skupine. V prvom kole privítali Tydam Košice, ktorý zdolali 69:67 po predĺžení.

Vyrovnali trojkou v poslednej sekunde

Duel s Košičanmi mal pre michalovských mladíkov dramatický priebeh. Obe družstvá sa počas celého zápasu doťahovali o každý jeden bod. Prvý polčas skončil remízou 29:29. Ani v druhom sa súperi nevedeli od seba bodovo odtrhnúť. V poslednej minúte síce Košičania viedli o štyri body (58:62), domáci ale trestným hodom a trojkou Pavla Hakalu v poslednej sekunde vyrovnali, a poslali tak duel do predĺženia. V ňom sa síce ujal vedenia Tydam, Michalovčania ale pokropení parádnym vyrovnaním už dotiahli duel do víťazného konca.

1. BK Michalovce - Tydam Košice 69:67 po predĺžení (29:29, 62:62)
Najlepší strelci Mi: D. Tertinský 23, T. Pončák 20.
Zostava 1. BK: Ľ. Mészáros, Ivančo, M. Demko, Hakala, Serenčko, Jasovský, D. Bujdoš, Ragan, T. Pončák, D. Tertinský, Balogáč.

Doma až začiatkom novembra

Michalovskí kadeti teraz absolvujú tri zápasy na ihriskách súperov. Postupne sa predstavia vo Svite (sobota 5. október), Spišskej Novej Vsi (nedeľa 6. október) a v Košiciach proti Diawinu (sobota 19. október). Doma ich uvidíme až v sobotu 2. novembra, kedy privítajú vo svojej telocvični GPH o 16.00 hod. celok MBK Victoria Žilina. Následne v nedeľu od 10.00 hod. privítajú Liptovský Mikuláš.