Smolná prehra MFK Zemplín gólom z nadstaveného času

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase desiateho kola Fortuna ligy na domácej pôde s MFK Ružomberok 0:1. O všetkom rozhodol v nadstavenom čase Alexander Mojžiš, ktorý sa presadil po jednej z ojedinelých štandardiek hostí. Zverenci trénera Antona Šoltisa budú v hre do reprezentačnej prestávky ešte raz, keď sa budúcu sobotu predstavia u nováčika v Žiari nad Hronom.

Michalovčania sa ihneď od úvodu zahryzli do svojho súpera, ktorého chceli po prvýkrát v lige pokoriť. Už v druhej minúte napriahol spoza šestnástky Martinez, Macík bol na jeho strelu pripravený. V siedmej minúte poslal Sidibe center do päťky, Peter Kolesár v sľubnej šanci prestrelil. Oveľa presnejšie mieril michalovský stredopoliar krátko po uplynutí pol hodiny, brankár Macík ho ale vychytal parádnou robinsonádou. Kolesár mal blízko ku gólu aj v závere polčasu, po presnom centri Popovitsa však hlavičkoval iba do rúk pripraveného Macíka.

Brankár MFK Ružomberok sa zaskvel aj krátko po začiatku druhého polčasu, keď vytesnil štipľavú strelu Popovitsa zo zhruba tridsiatich metrov. Michalovčania stupňovali svoj tlak, boli ale jaloví v koncovke. Neujala sa ani strela Turíka zo 63. minúty, ktorá išla tesne mimo. Vykúpiť domácich mohol paradoxne ružomberský kapitán Ján Maslo, od ktorého sa lopta v 87. minúte odrážala do brány, Macík ale efektne vytlačil loptu na rohový kop. Michalovské dobíjanie brány bolo neúspešné aj v 88. minúte, kedy striedajúci Kvocera strieľal nad. To, aký môže byť futbal nespravodlivý sa ukázalo v samom závere. Kira ešte stihol vychytať Takáča, z následného rohu však hlavou skóroval Mojžiš, ktorý tak šokoval všetkých na štadióne...

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)
Gól: 90.+ Mojžiš.
Žlté karty: 37. Carillo, 90. Rota - 27. Maslo, 89. Gerec.
Rozhodovali: Glova - Borsányi, Perát.
Divákov: 1179.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Rota, Carrillo (90. Grič), Soler Pino, Žofčák - Savvidis - Povovits, Turík, Martinez, P. Kolesár (77. Kvocera) - Sidibé
MFK: Macík - Čurma, Maslo, Twardzik - Kojnok, Mojžiš, Kostadinov, Zsigmund, Qose (81. Takáč) - Gerec (89. Regáli), Novotný (54. Bobček)

Uverejnené: 28.09.2019 21:40:17