files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Preferuje perokresbu a pastel

 


Galéria Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach ponúka v mesiaci september všetkým nadšencom výtvarného umenia výtvarne diela v pestro farebnej i čiernobielej kompozícií na výstave s medzinárodným charakterom. Tvorbu v nej predstavuje akademický maliar István Mezey z Maďarska.Nahliadnete do života ľudí a na krásu prírody

Návštevníci galérie si môžu pozrieť expozíciu zostavenú z tridsiatich diel. Výtvarný prejav autora je ustálený a odráža zmysel pre detail. Z techník prevláda pastel a perokresba. Na dielach je vidieť evidentnú precíznosť a žiarivú farebnosť. Dielo je možné vnímať ako celok odrážajúce hodnotnú myšlienku. Perokresbou zachytáva dynamiku života na vidieku i portréty ľudí. Pastely hovoria o pozitívnom vzťahu ku všetkému, čo je živé, teda ide o človeka, samotnú prírodu a najmä vtákov.


Autor

István Mezey získal v roku 1969 vzdelanie reklamného grafika v Budapešti. O niekoľko rokov neskôr sa stal grafikom Kultúrneho strediska Egressa Béniho. Mezey je zakladateľom a členom Zväzu maďarských výtvarných umelcov a členom Celonárodného združenia ľudových umelcov. Taktiež je zakladajúcim členom a umeleckým vedúcim Združenia výtvarných umelcov v Encsi a Združenia umelcov v Iregszemcsei. V súčasnosti je usporiadateľom, organizátorom a reklamným grafikom programov  v Mestskej výstavnej hale a Malej galérii v Kazincbarcike.

                                                                                                                                    Martina Králiková

 

 Uverejnené: 12.09.2010 21:26:36 files/zrs35vuxnbma6xcy.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.