Dukla späť na víťaznej vlne, MAC Budapešť zdolala 4:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase trinásteho kola najvyššej Tipsport ligy nad MAC Budapešť 4:1 a prerušili tak nepriaznivú sériu troch prehier. Hetrikom do siete maďarského účastníka najvyššej Tipsport ligy sa zaskvel Jakub Linet, jeden gól pridal aj Matej Giľák. Zverenci trénera Miroslava Chudého dva najbližšie zápasy odohrajú u súperov, konkrétne v Liptovskom Mikuláši a Nitre, doma ich uvidíme až v piatok 26. októbra, kedy o 17.30 hod. privítajú v zápase šestnásteho kola maďarský Miškovec. Súboj s DVTK bude okrem ligového aj finále Tatranského pohára, do ktorého sa v lete prebojovali oba tímy.

Michalovská Dukla sa po troch prehrách v súboji s MAC chcela vrátiť na víťaznú vlnu a pomôcť jej k tomu mal aj Gabriel Spilar, ktorý si obliekol dres „lišiakov z Ingemy“ po prvýkrát. Úvod duelu bol z oboch strán rozpačitý. Pomohli k tomu aj viaceré vylúčenia. Ako prví mohli skórovať Safaralejevom domáci, na druhej strane hostia nepotrestali dve vylúčenia Dalhuisena. Tretiu presilovku už ale áno, keď sa predral obranou Sofron a strelou ponad Trenčana otvoril skóre. Michalovská odpoveď prišla v pätnástej minúte, po tom, čo Linet ponad rameno Halásza dostal puk do siete.

V druhej tretine sa už obraz hry mierne zmenil. Jej réžiu chytili do rúk Michalovčania, ktorí korunovali svoju prevahu v 29. minúte gólom Jakuba Lineta. Ten sa tentoraz presadil strelou spomedzi kruhov. Odchovanec žilinského hokeja bol pri chuti aj o šesť minút neskôr, keď sa presadil zo skrumáže pred bránkou a zaznamenal tak čistý hetrik – 3:1.

Michalovčania vedomí si svojho náskoku v tretej časti už nepustili súpera do hry. Kontrolovali jej priebeh a sami dokonca skóre duelu navýšili. V 45. minúte skóroval Matej Giľák, ktorý tak pečatil konečný stav zápasu, v ktorom Dukla prerušila nepriaznivú sériu troch prehier a dosiahla šieste domáce víťazstvo v tejto sezóne.

HK Dukla Ingema Michalovce - MAC Budapešť 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 15. Linet (Hričina, Ventelä), 29. Linet (Zekucia, Hričina), 36. Linet (Safaraleyev, Hričina), 45. Giľák (Spilar) – 12. Sofron (McNally) pres/1.
Vylúčení: 7:7, navyše Dalhuisen (Michalovce) 10. minút nešportové správanie sa. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, M. Korba - Jobbágy, Smrek. Divákov: 3296.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyov, Ventelä, Hančák, Kolba, Zekucia, Borov – Juusela, Lalancette, Spilar – Giľák, Galamboš, Mašlonka – Safaraleyev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hamráček.
MAC: Halász – McNally, Carlisle, Pozsgai, MaCaulay, Garát, Orbán, Fejes, Schlekmann – Klempa, Strech, Sofron – Brance Orbán, Langkow, Bodó – Nagy, Pitt, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti.

Uverejnené: 18.10.2019 20:33:44