Tesná porážka MFK Zemplín, so Slovanom Bratislava prehral 0:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli v zápase 13. kola Fortuna ligy tretiu domácu tohtosezónnu porážku, keď lídrovi súťaže ŠK Slovan Bratislava podľahli tesne 0:1. O tom, že majster získa tri body rozhodol v tridsiatej minúte jeho kanonier Andraž Šporar. Zverenci trénera Antona Šoltisa, ktorým aktuálne patrí desiate miesto, sa v najbližšom štrnástom kole opäť predstavia doma, keď v sobotu 2. novembra o 17.00 hod. privítajú ViOn Zlaté Moravce.

Michalovčania sa hotovali na štrnásty pokus zdolať v najvyššej súťaži bratislavský Slovan. Tri body by im totiž výrazne pomohli v tabuľke, keďže boj o prvú šestku sa čoraz viac dramatizuje. Po úvodnej oťukávačke mohli najskôr udrieť hostia. Po centri z pravej strany našiel krásnymi nožničkami kanonier Andraž Šporar Rataa, toho strelu ale bravúrne zneškodnil Matúš Kira. O štyri minúty neskôr mohli udrieť aj Michalovčania, strelu Mensaha ale zachytil brankár Šulla na bránkovej čiare. Slovinský kanonier Andraž Šporar ukázal svoju silu aj v tridsiatej minúte. Pino Soler síce odvrátil center z pravej strany, no len na nohu Slovinca a ten nedal Kirovi šancu – 0:1.

Slovinský kanonier bol blízko aj k druhému gólu, jeho strela na začiatku druhého polčasu ale tesne minula michalovskú bránu. Aj keď slovanisti viedli, snažili sa byť aktívnejší aj v ďalších minútach. Michalovčania im nedokázali sekundovať hlavne v strede poľa, kde boli hostia silnejší na lopte. V 75. minúte mohlo byť rozhodnuté, proti bol ale Matúš Kira, ktorý sa zaskvel pri strelách Holmana aj Mohu. Na druhej strane sa obranou preštrikoval Sidibe Modibo, jeho strelu však Šulla bravúrne pokryl. Michalovčania stupňovali svoj tlak, no keď gól neprišiel z hlavičky striedajúceho Vojtka a ani zo strely Martineza, ktorá iba tesne minula pravú žrď, duel skončil tesným víťazstvom Slovana Bratislava.

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Gól: 30. Šporar
Žlté karty: 56. P. Kolesár, 87. M. Kira - 4. Morlacchi, 75. Ljubičič, 90. Šulla.
Rozhodovali: Gemzický – D. Hrčka, Žákech.
Divákov: 2864.
MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Rota, Carrillo, Soler, M. Kolesár – Savvidis – Kvocera (81. M. Vojtko), I. Žofčák (67. Sidibé), Martínez, P. Kolesár (63. Kountouriotis) – Mensah
ŠK SLOVAN: Šulla – Apau (18. Medveděv), Bozhikov, Bajrič, Morlacchi – Ljubičič, De Kamps (81. Abena) – Dražič (71. Holman), Ratao, Moha – Šporar

Uverejnené: 27.10.2019 20:47:57