Tréner sa postaral o remízu

Zaujímavé zvraty mal zápas 8. kola  III. futbalovej ligy Východ Topoľany - Sp.Podhradie. V 10. minúte hostia viedli už 2:0 a po polhodine hry už dokonca rozdielom  triedy. Domáci tím vyrovnal v 88. minúte po presnom zásahu 44-ročného hrajúceho trénera Jozefa Valkučáka.

Spišiaci mali úvod ako z rozprávky. Už v 1. minúte spoza šestnástky vypálil Matfiak, gólman Komenda vyrazil ťažkú loptu pred Glevického, ktorý otvoril strelecký účet zápasu. V 9. minúte tvorca hry Zelený zbehol po ľavej strane. Prihral úplne voľnému Kočímu a ten zblízka zaznamenal ďalší presný zásah - 0:2. Potom jeho spoluhráč Pokrivčák z tesnej blízkosti nemieril presne. K slovu sa dostali aj dovtedy dosť zakríknuté Topoľany. V polovici úvodného dejstva Adam zahral z 25-tich metrov priamy kop, jeho dobre mierenú strelu gólman Ďurica končekmi prstov vyrazil na roh. Neskôr Csomos neváhal a vypálil, no z 30-tich metrov trafil brvno. Po polhodine sa znova presadili Spišiaci. Rýchlonohý Zelený sa na ľavej strane uvoľnil medzi dvoma obrancami a z uhla poslal loptu k ľavej žrdi - 0:3! Csomos opäť skúšal strelecké šťastie a jeho jedovka spôsobila Ďuricovi ťažkosti. Topolianska ofenzívna smola pokračovala ďalej. Po Smoľákovom centri snaživý Kopka poslal loptu do žrde. Do brvna pre zmenu namieril Smoľák. Odmeny za gólovú snahu sa domáci dočkali na konci I. polčasu. Po Adamovom centri skóroval Kopka. V 48. minúte agilný Smoľák po krížnej strele znížil na najtesnejší rozdiel. V 66. minúte zbrklý Csomos fauloval na zemi ležiaceho spoluhráča a videl červenú kartu. V ďalších minútach sa v koncovke nedarilo  Kandalovi a Kopkovi. Deväť minút pred záverečným hvizdom rozhodcu Zelený prihral Kočíkovi, ktorý spálil dobrú šancu. V 88. minúte hrajúci lodivod Valkučák z priameho kopu vyrovnal na konečných 3:3.

ŠTATISTIKA:

Topoľany - Sp. Podhradie 3:3 (1:3)

Góly: 44.Kopka, 48.Smoľák, 88.Valkučák - 1.Glevický, 16.Kočík, 30.Zelený, ČK: 66.Csomos (za nešportové správanie),  ŽK: Horňák, Staroškovič - Glevický.

Topoľany: Komenda - Horňák, Kopka, Chovan, Devečka - Smoľák, Praščák (80.Valkučák), Csomos, M.Adam - Kopka, Kandala (80.Staroškovič).

Zvyšné výsledky III. ligy: Giraltovce – V. Šariš 1:0, Stropkov – Barca 1:1 , Sabinov – Snina 2:2, V. Tatry – Lok. Košice 1:1, Svit – Moldava „B“ 1:2, Svidník – Krásna 3:0.