Iuventa porazila Olomouc a v MOL lige ide na druhé miesto

Hádzanárky Iuventy Michalovce zdolali v šlágri jedenásteho kola MOL ligy DHK Zora Olomouc 31:25 (14:15) a v tabuľke sa vyšvihli na druhé miesto. V spoločnej MOL lige teraz nastáva reprezentačná pauza, po nej Iuventa odohrá v tomto roku ešte tri zápasy, všetko u súperov. V sobotu 30. novembra sa predstavia vo Veselí nad Moravou, v nedeľu 1. decembra ich čaká predohrávaný duel trinásteho kola v Písku, no a kalendárny rok zakončia v stredu jedenásteho decembra duelom v Hodoníne.

Priamy súboj o druhé miesto v tabuľke sa začal ako na hojdačke. Iuventa prehrávala 0:1, viedla 2:1 a opäť prehrávala 2:3. Na tento stav zareagoval jej tréner Peter Dávid oddychovým časom, ktorý jeho zverenky nabudil. Hlavne vďaka strelecky aktívnej Kompaniecovej zaznamenala Iuventa šesťgólovú šnúru a v trinástej minúte viedla 8:3. Oddychovým časom reagovala aj lavička Olomouca a aj hostky to nakoplo. Kontrovali totiž päťgólovou šnúrou a v dvadsiatej minúte bolo 8:8. V poslednej desaťminútovke sa oba tímy striedali vo vedení. Šťastnejšie boli hostky, ktoré sa gólom Patrnčiakovej zo záverečného pokutového hodu ujali polčasového vedenia 15:14.

Druhé dejstvo odštartovali lepšie domáce hráčky. Tie po góloch Radovičovej a Bajčiovej okamžite otočili skóre vo svoj prospech a pomaly začali preberať opraty zápasu do svojich rúk. V 37. minúte už viedli 20:17, Olomouc ale kontroval dvoma presnými zásahmi a dotiahol sa na jeden gól. Iuventa mala aj naďalej problém gólovo sa odtrhnúť. Nakoniec sa jej to podarilo až na prelome druhého polčasu. V 48. minúte viedla po presnej strele Trifunovičovej 25:21 a lavička Olomouca reagovala ďalším oddychovým časom. Ten už ale nič nezmenil na priebehu zápasu. V poslednej desaťminútovke totiž zápas pevne ovládli domáce hráčky, ktoré po výhre 31:25 idú na druhé miesto v tabuľke.

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 31:25 (14:15)
Pok. hody: 4/4 – 3/2. Vylúčené: 3 – 2. Rozhodovali: Vydra a Sabol. Divákov: 650.
IUVENTA: Kordoweická, Jablonská – Pustá, Štefaniková, Kišíková, Trifunovičová 4, Trúnková 2, M. Kakaščíková, Štefánová, A. Holejová 2, Wollingerová 5/4, Bajčiová 6, Radovičová 5, Kompaniecová 7, Rovňáková, I. Michalcová.
DHK ZORA: Rašková, Polašková – Závišková 4, Trumpešová 2, Jansová 2, Sovová, Protivanková, Kašparková 3, Salčáková 4, Krajčovičová 1, Rezničková, Patrnčiaková 9/2.

Uverejnené: 16.11.2019 20:14:02