Dukla s ďalšími troma bodmi, v Budapešti vyhrala 3:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce naplno zabodovali aj v druhom zápase na ľade súpera v rade. V predohrávanom súboji 26. kola najvyššej Tipsport ligy zvíťazili na ľade MAC Budapešť 3:1 a z menšieho tripu u súperov si tak odnášajú šesť bodov. O michalovskom víťazstve rozhodol dvoma gólmi Konsta Mesikammen, jeden gól pridal aj Gabriel Spilar. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa teraz pre zmenu predstavia dvakrát doma. V piatok hostia od 17.30 hod. Trenčín, v nedeľu od 18.00 hod. Banskú Bystricu.

Michalovčania sa hotovali zabodovať aj v druhom zápase vonku v rade. Hneď v úvodných sekundách ušiel obrane hostí Juusela, Bálisz bol ale pozorný. Brankár MAC mal šťastie aj pri ďalšej strele Safaralejeva a aj pri šanci Lineta, ktorému nedovolil doraziť puk po nebezpečnej strele Hričinu. Na začiatku druhej desaťminútovky domáci nepotrestali vylúčenie Dalhuisena. Najväčšiu šancu si paradoxne vypracovali až po skončení presilovky, Sofrona však parádne betónom vychytal Trenčan. Nedáš – dostaneš platilo na druhej strane. Parádnou prihrávkou z ľavej strane našiel Juusela Spilara a ten strelou bez prípravy otvoril skóre predohrávaného duelu. Michalovský náskok mohol zvýšiť v závere Galamboš, jeho blafák však Bálisz perfektne prečítal.

Druhú tretinu začali s náporom domáci. Adam Trenčan držal svoj tím nad vodou. Vyznamenal sa hlavne pri šanci Tomáša Klempu, ktorého vychytal skvelým semaforom. Blízko k druhému michalovskému gólu boli v polovici tretiny v presilovke zadáci Ventela aj Dalhuisen, Bálisz ich pokusom odolal. Na druhej strane sa Trenčan opäť vyznamenal pri šanci Tomáša Klempu. V týchto minútach boli na koni domáci, ktorých ale z neho zosadil zbytočným útočným faulom Sofron. Krátko pred naskočením maďarského reprezentanta na ľad pridal druhý michalovský gól Mesikammen, ktorého strela tečovaná od domáceho hráča skončila v sieti.

Domáci od začiatku tretej časti vrhli všetky sily do útoku. K náporu im pomohol aj útočný faul Hričinu, ktorý po dvadsiatich sekundách presilovky potrestal kontaktným gólom Charles Stretch. V 45. minúte sa musel zápas pre rozbité plexisklo na niekoľko minút prerušil. Po prestávke mohol definitívne zlomiť zápas na michalovskú stranu Mašlonka, ktorého prienik gólom neskončil. MAC mohol vyrovnať po vylúčení Giľáka, Trenčan ale odolal niekoľkým nepríjemným pokusom. Vyrovnávajúci gól nedal ani po skončení presilovke Sofron, ktorý netrafil odkrytú bránku, na druhej strane pohrdol definitívou Juusela. Minútu a pol pred koncom sa domáci odhodlali k power-play, Mesikammen ale strelou cez celé klzisko pridal tretí gól a definitívne rozhodol o druhom michalovskom víťazstve vonku v rade.

MAC Ujbuda Budapešť - HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly:
43. Stretch (McNally, Sofron) pres/1 - 15. Spilar (Juusela, Lalancette), 37. Mesikammen (Giľák, Kolba) pres/1, 60. Mesikammen (Linet).
Vylúčení:
3:4, Dalhuisen (Michalovce) 10. minút napadnutie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, Tvrdoň - Vyšný, J. Konc. Divákov: 298.