Dukla prvýkrát okúsila tŕpkosť prehry. Sp. Nová Ves - Dukla Michalovce 4:1 (4:0, 0:1, 0:0)

Dukla vonku neúspešná

Hokejisti michalovskej Dukly sa predstavili vo štvrtom kole I. HKL na ľade Spišskej Novej Vsi. Zemplínčania nezachytili prvú tretinu, v ktorej Spišiaci dominovali a vyhrali ju jednoznačne 4:0, čo v konečnom dôsledku rozhodlo aj zápas.

Dukla nastúpila so zmenami v zostave, keď na zápas necestoval skúsený Peter Krecháč, ktorý ma natiahnuté triesla. Prvýkrát sa teda predstavili v zostave aj Radovan Petrúňa a v treťom útoku sa popri T. Lezovi a M. Opatovskom predstavil navrátilec Branislav Štefan.

Zemplínčanom nevyšla absolutne prvá tretina, keď gólostroj domácich naštartovalo zlé striedanie Dukly a z následnej presilovky už v 7. minúte otvorili Spišiaci skóre zápasu. V 14. minúte pridal autor prvého gólu Gurčík aj druhý presný zásah. Keď v 15. minúte pridal Belluš druhý gól bolo s Duklou zle nedobre, týmto zásahom vyhnal brankára Martona z bránky, v ktorej ho nahradil mladý Kozárik. Ten inkasoval po dvoch minútach pobytu v bráne, následne však už "zatiahol" roletu.

V druhej tretine Dukla skorigovala nepriaznivý stav Štefanechom, to však bolo z ich strany všetko. Tretia tretina sa už len dohrávala. Michalovčania tak zaknihovali prvú prehru v sezóne. V utorok sa predstavia doma, keď privítajú L. Mikuláš.

HK Spišská Nová Ves - Dukla Michalovce 4:1 (4:0, 0:1, 0:0)

Góly: 7. a 14. Gurčík, 15. Bellluš, 17. Novák - 29. Štefanech.

Vylúčení: 5:5, presilovky: 1.0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Smerek, Korba, divákov: 915.

HK DUKLA Michalovce: R. Marton - Boržík, M. Kozák, Mucha, V. Marinčin, Regenda, M. Takáč, Petruňa - Martin Segľa, Dancsák, J. Minčák - Štefanech, P. Hurtaj, Stríž - Opatovský, Lezo, Štefan - Fajčák

Najbližší program: 5. kolo (utorok 21. 9. 2010 o 17.00 hod.): Michalovce - Liptovský Mikuláš.