MFK Zemplín výhrou nad Lučencom prerušil sériu prehier + FOTO

Futbalisti Michaloviec po troch prehrách za sebou v sobotu konečne zabodovali naplno, keď v stretnutí deviateho kola prvej ligy zdolali doma Lučenec 1:0 po bezgólovom prvom polčase. Napriek tomu, že Michalovce vyhrali najtesnejším rozdielom, svojím výkonom potešili diváka, pretože si vypracovali množstvo gólových príležitostí a nebyť skvelého výkonu brankára hostí Mária Michalíka, Lučenec mohol odísť s poriadnou nádielkou. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu sa doma predstavia už v stredu, keď o 16.00 hod. privítajú v súboji druhého kola Slovenského pohára aktuálne tretí tím Corgoň ligy MFK Ružomberok.

MFK Zemplín začal mohutným náporom, len v úvodnej štvrťhodine kopal šesť rohových kopov. Po jednom z nich pálil Serečin do náručia brankára Michalíka. V 7. minúte po prieniku Ruskovského opäť strieľal Serečin, ale v čistej šanci mieril nad. V 12. minúte po rohu Ruskovského hlavičkoval Mižík, zachránil až na bránkovej čiare stojaci Emil Lukáč. O minútu neskôr Paulovčák uvoľnil Kuncu, ten v tutovke takisto netrafil bránu. Hostia sa ozvali až v 21. minúte, na Slančíkov center si najlepšie nabehol Boháčik, ale zblízka takisto mieril nepresne. V 29. minúte vyrobil hrúbku lučenecký stopér Jeníček, lopty sa zmocnil Serečin, no do tretice pálil nad. V 38. minúte prenikol pred bránu Gamkrelidze, ale aj jemu bola brána súpera primalá... V 44. minúte zaletel center Kamendyho až k Boháčikovi, ale ten zblízka minul bránu domácich. V 50. minúte sa domáci dočkali, po akcii z pravej strany sa lopta dostala k Paulovčákovi, ktorého prvú strelu ešte Michalík kryl, ale na opakovanú už bol prikrátky a Michalovce viedli 1:0. Od tohto momentu nastal súboj domácich s gólmanom hostí. Ten v 56. minúte bravúrne kryl tutovku Serečina, o dve minúty zázračne vychytal zblízka Kuncu a v 62. minúte na bránkovej čiare neuveriteľným reflexom zneškodnil aj hlavičku Hrušku. Hostia mali akú-takú možnosť až v 80. minúte, ale striedajúci Hamuľák z nej ani nezakončil. Aj preto sa už výsledok nezmenil, čo znamená, že MFK Zemplín opäť vyhral.

MICHALOVCE - LUČENEC 1:0 (0:0)

GÓL: 50. Paulovčák. ŽK: Ruskovský, Hruška, T. Opiela, Jakubčo - Gálik. ROZHODCA: Ježík - 674 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Pillár - Mižík, R. Urban, L. Hruška, Vanák - Ruskovský (74. Mihok), T. Opiela, Paulovčák, Gamkrelidze (74. Jakubčo) - Serečin (82. Dočekal), Kunca. Tréner: V. Petržela.

LAFC: Michalík - Gálik, Jeníček, Pavlovkin, Balaško - E. Lukáč, M. Laurinc, T. Boháčik, M. Lukáč - Slančík (60. Hamuľák), Kamendy. Tréner: J. Škrlík.

Ostatné výsledky 9. kola: Dolný Kubín - Moldava nad Bodvou 2:1, Rimavská Sobota - Trenčín 0:0, Liptovský Mikuláš - Petržalka 0:1, Šaľa - SFM Senec 0:1, Ružomberok B - Púchov.

Najbližší program: 2. kolo Slovenského pohára (streda 22. 9. 2010 o 16.00 hod.): Michalovce - Ružomberok, 10. kolo (sobota 25. 9. 2010 o 15.00 hod.): Dolný Kubín - Michalovce, 11. kolo (sobota 2. 10. 2010 o 14.30 hod.): Michalovce - Moldava nad Bodvou.

Uverejnené: 19.09.2010 12:04:51