files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovská nemocnica predstavila nové centrum intervenčnej angiológie

Nemocnica Svet zdravia Michalovce predstavila nové centrum intervenčnej angiológie. Jeho hlavnou súčasťou je nový špičkový biplanárny angiograf, ktorý zobrazuje cievy pod röntgenovou kontrolou a umožňuje tak realizovať moderné miniinvazívne endovaskulárne operačné zákroky. Angiologický operačný program spustila michalovská nemocnica v auguste 2018 a odvtedy zrealizovala vyše 600 operačných endovaskulárnych zákrokov primárne na tepnách dolných končatín.

Dnes je už technologicky pripravená aj na neurointervencie cievnych mozgových príhod, na nevyhnutnú nepretržitú prevádzku potrebuje posilniť ešte lekársky tím v oblastiach neurochirugie a intervenčnej rádiológie. "Tento projekt bol spolufinancovaný z nenávratného finančného príspevku z Integrovaného regionálneho operačného programu Európskej únie a vyžiadal si celkové investície v hodnote takmer 1,3 milióna eur. Prvé operácie na novom pracovisku by sa mali uskutočniť na začiatku roka 2020," píše Nemocnica Svet zdravia na svojom facebooku.


Nové pracovisko intervenčnej agiológie sa bude zameriavať na operačnú liečbu ischemických chorôb dolných a horných končatín, postihnutia tepien vnútrobrušných orgánov a aneuryzmy aorty. "Pri vážnych úrazoch sa súčasne rozširujú kompetencie trauma tímu nemocnice aj o možnosť embolizačnej liečby životohrozujúceho krvácania," dopĺňa nemocnica na svojom facebooku.

Foto: Svet zdraviaUverejnené: 13.12.2019 15:34:21 files/mono6o54znw2p6rn.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.