Dorastenci MFK Zemplín zdolali doma úradujúceho majstra! + FOTO

Starší dorastenci Michaloviec si v nedeľňajšom zápase desiateho kola prvej ligy pripísali skalp úradujúceho majstra Slovenska AS Trenčín, nad ktorým zvíťazili 2:0. Už len to by bolo prekvapením samým o sebe, lenže zverenci trénera Vladimíra Rusnáka mladšieho to dokázali bez pätice reprezentantov a celkovo šiestich hráčov základnej zostavy! Nuž a to sa rovná hotovej senzácii!

Tréner staršieho dorastu MFK Zemplín Vladimír Rusnák mladší sa musel zaobísť bez trojice reprezentantov Slovenska do 17 rokov, brankára Brédu a stredopoliarov Danka a Kovaľa, chýbal mu aj zranený Žido a k dispozícii nemal ani reprezentantov do 19 rokov, útočníkov Kuncu a Špilára, ktorí mu naposledy pomohli troma gólmi pri domácom víťazstve nad Stropkovom (5:1). „Som nesmierne rád, že sme tento náročný zápas zvládli. Trenčín je favoritom súťaže, má kvalitný káder. My sme zopakovali kvalitný výkon z predchádzajúceho kola z Košíc, kde sme síce prehrali 0:4, ale do 73. minúty, kedy bol stav 0:0, sme boli lepším tímom,“ povedal po stretnutí tréner domáceho celku, ktorý vyzdvihol predovšetkým bojovnosť svojho družstva. „Chlapci dali do zápasu všetko, súpera pustili do jedinej vážnejšej šance, ktorú však brankár Hajda ešte na konci prvého polčasu vyriešil. Súper mal síce v druhom polčase herne navrch, ale nič z toho nevyťažil a náš druhý gól definitívne rozhodol,“ dodal Vladimír Rusnák mladší.

Michalovce - Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 20. Podhorín, 78. L. Forgáč. Pred 200 divákmi rozhodoval Kakaščík.

MFK ZEMPLÍN: Hajda - Podhorín, Urban, Mano, Ivanko - Jacko, L. Firgáč, Pavlov, Vasas (87. Verčimák) - Sabo, P. Fedor (75. Kaško).

Najbližší program: 11. kolo (25. 9. 2010 o 11.00 hod.): Bardejov - Michalovce, 12. kolo (2. 10. 2010 o 11.00 hod.): Spišská Nová Ves - Michalovce, 13. kolo (26. 10. 2010 o 11.00 hod.): Michalovce - Senica.

Uverejnené: 19.09.2010 14:21:24