Dukla pod Tatrami s debaklom, Popradu podľahla 2:8

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli v 31. kole Tipsport ligy najvyššiu tohtosezónnu porážku, keď v Poprade prehrali 2:8. Strelcami ich gólov pri debakli pod Tatrami boli Christophe Lalancette a Jakub Linet. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie dvakrát predstavia doma. V piatok o 18.00 hod. aj v priamom televíznom prenose stanice Sport 1 privítajú vo východoslovenskom derby Košice a v nedeľu o 17.30 hod. MAC Budapešť.

Na vysokú prehru to v prvej tretine vôbec nevyzeralo. Tobôž nie vtedy, keď sa v deviatej minúte po spolupráci prvého útoku ujali Lalancettom vedenia. Postupom času sa ale viac do hry dostávali domáci. Adam Trenčan ešte vyrazil gólovú strelu Ervinga, v šestnástej minúte už ale bol krátky na pokus Mateja Paločka. Popradčania o svojom víťazstve rozhodli v druhej tretine, v ktorej zaknihovali štyri góly. Dva z nich zaznamenali v 28. minúte v priebehu šiestich sekúnd, keď sa najskôr presadil Samuel Takáč a po ňom aj Nór Karterud. Na dva góly v rozpätí šiestich sekúnd reagoval tréner Dukly Miroslav Chudý oddychovým časom, ktorý ale nepomohol, keďže v 30. minúte skóroval aj Lukáš Handlovský, ktorý vyhnal z brány Adama Trenčana. Jeho náhradník Filip Surák dlho bez čistého konta neostal. Aktívni domáci ho totiž prekonali v samom závere druhej časti, keď sa opäť presadil Lukáš Handlovský. V tretej tretine sa rozhodnutý duel už len dohrával. Domáci navýšili skóre Svitanom a Samuelom Takáčom, ktorý sa presadil dokonca vo vlastnom oslabení. Za Michalovce korigoval Jakub Linet, posledné slovo ale mal Lukáš Handlovský, ktorý v 59. minúte vo vlastnom oslabení zavŕšil svoj hetrik.

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 8:2 (1:1, 4:0, 3:1)
Góly: 16. Paločko (Bjalončík, Kundrik), 28. Takáč (Svitana, Ťavoda), 28. Karterud, 30. Handlovský (Preisinger, Vandas), 40. Handlovský (Preisinger), 41. Svitana (Zagrapan, Brejčák), 46. Takáč (Erving) oslab/1, 59. Handlovský oslab/1 – 9. Lalancette (Mašlonka, Dalhuisen), 48. Linet (Vorobjev, Hvila)
Vylúčení: 5:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 2:0. Rozhodovali: Kalina, Adamec - Krajčík, Konc. Divákov: 1491.
HK: Vošvrda - Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Magovac, Ťavoda, Božoň, M. Králik - Handlovský, Preisinger, Vandas - Takáč, Zagrapan, Svitana - Jacobs, Paukovček, Karterud - Paločko, Bjalončík, Kundrik-
HK DUKLA INGEMA: Trenčan (28. Surák) - Dalhuisen, Ventela, Vorobjev, Mesikammen, Hančák, Kolba, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Mašlonka - Hričina, Gamboš, Spilar - Safralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila - Borov.