files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

KSK pridáva benefity pre mnohonásobných darcov krvi

Košický samosprávny kraj (KSK) prináša od 1. januára 2020 viac benefitov pre držiteľov zlatej a diamantovej plakety a Kňažovického medaily. Doposiaľ župa zvýhodňovala zlatých darcov krvi tak, že si môžu uplatniť nárok na zľavnené cestovné v prímestských autobusoch, ktoré predstavuje 20 centov za každých začatých 50 kilometrov.

„S novým rokom si ľudia dávajú rôzne predsavzatia, medzi ktorými je často prianie robiť viac dobrých skutkov. Obzvlášť si našu pozornosť zaslúžia dobrovoľní darcovia krvi, ktorí pomáhajú zachraňovať ľudské životy roky a pravidelne. Preto sme sa na župe rozhodli pripraviť pre viacnásobných darcov balíček benefitov. Od nového roka budú môcť využiť napríklad zľavu 50 percent zo vstupného na vybrané predstavenia divadiel, bezplatné ročné zápisné v knižniciach či bezplatné vstupy na vybrané festivaly,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka. Držitelia Kňažovického medaily môžu navyše raz ročne bezplatne využiť relaxačný balíček v hydrocentre sociálneho zariadenia ARCUS- ŠZ a ZPS v Košiciach alebo sociálneho zariadenia IDEA- DSS v Prakovciach.


Benefity Košického samosprávneho kraja možno využiť po predložení dokladu, ktorý potvrdzuje status mnohonásobného darcu krvi. Kraj od 1. 1. 2020 zavádza tieto nové výhody:
- bezplatné ročné zápisné v  knižniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja bez ohľadu na miesto trvalého alebo prechodného pobytu v rámci KSK.
- bezplatný prístup na internet v jednotlivých regionálnych knižniciach v zmysle ich platného prevádzkového poriadku.
- poskytovanie bibliografických informácií a rešeršných služieb v krajských knižniciach pre preukázateľnú osobnú potrebu.
- bezplatný vstup na festivaly: Abovské folklórne slávnosti, Tokajský festival , Dožinky, Spišské folklórne slávnosti, Gemerské folklórne slávnosti.  
- bezplatné služby v hvezdárňach: astronomické pozorovania, prednášky, tvorivé dielne, premietanie tematických dokumentárnych  filmov  v Hvezdárni v Michalovciach, astronomické pozorovanie v Hvezdárni v Rožňave, astronomické pozorovania v Hvezdárni a planetáriu v Medzeve.

- bezplatný vstup do Regionálnej muzeálnej expozície Jozefa Mailátha v Kráľovskom Chlmci
- bezplatný vstup do Galérie Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach.
- zľavnené vstupné vo výške 50% na predstavenia divadiel v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK okrem hosťujúcich predstavení (podľa dostupnosti).
- zľava pri vstupe do krajských múzeí a galérií, kde pre mnohonásobných darcov krvi platí rovnaký cenový režim vstupného ako pre držiteľov preukazu ŤZP.

Podrobnosti o benefitoch v kultúrnych organizáciách sú zverejnené na webových stránkach a budú priebežne aktualizované. Zlatú plaketu udeľuje Slovenský Červený kríž ženám za 30 a mužom za 40 dobrovoľných odberov krvi. Diamantovú plaketu získavajú darkyne za 60 a darcovia za 80 odberov. Najvyšším možným ocenením darcovstva krvi na Slovensku je Kňažovického medaila, a to za 80 odberov u žien a za 100 odberov u mužov.

Tlačová správa (foto: internet)Uverejnené: 30.12.2019 13:47:55 files/pxtohu7hqxuwm5p4.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.