files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Syn škrtil svoju matku, už čelí obvineniu vo väzbe

Pred niekoľkými dňami polícia v jednej z obcí v trebišovskom okrese zaznamenala prípad, kedy syn v nepravidelných intervaloch, a to najmä v čase, keď bol pod vplyvom alkoholu, slovne útočil na svoju 87-ročnú  matku, vyvolával hádky, verbálne ju ponižoval či vulgárne ju urážal.  

V stredu (22.1.) minulý týždeň sa matke v rodinnom dome, v ktorom spoločne bývali, opakovane vyhrážal zabitím, čo sa škrtením snažil aj urobiť. Našťastie pre starenku, v tej chvíli zazvonil telefón a syn od svojho konania upustil.  Svojim konaním jej však podľa predbežného vyjadrenia lekárov spôsobil povrchové poranenia s dobou liečenia 7 dní. 87-ročná dôchodkyňa následne vyšla pred svoj dom, kde stretla svoju susedu. Keď na jej tele spozorovala krv a škrabance, starenka sa jej s plačom priznala, že ju chcel syn zabiť a že to nebolo prvýkrát, kedy medzi nimi došlo ku konfliktu.  Ženy okamžite zalarmovali políciu, ktorá po príchode na miesto našla muža pred miestnym pohostinstvom kupovať si ďalšie zásoby alkoholu. „Keďže sa skutku dopustil na chránenej osobe vyššieho veku, vec z dôvodu vecnej príslušnosti prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov 55-ročného Jána obvinil zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby, a zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Trebišove akceptoval,“ informuje v tlačovej správe Polícia.


Žiaľ, v našej spoločnosti žijú indivíduá, ktoré seniorom nedoprajú prežiť pokojnú jeseň života. Dôchodcovia patria k ohrozenej skupine ľudí najmä svojou dôverčivosťou a dobrosrdečnosťou, a v mnohých prípadoch aj svojou neschopnosťou účinne sa brániť. „Polícia preto apeluje na všetkých, ktorí žijú v susedstve so staršími ľuďmi, najmä takými, ktorí žijú osamote: Pomáhajte si navzájom, dohliadajte na svoju vzájomnú bezpečnosť. Poskytnite im svoje telefónne číslo, prípadne adresu do práce, aby sa na vás v prípade núdze mohli obrátiť. V prípade, ak ste videli alebo počuli niečo, čo vás znepokojilo, porozprávajte sa s nimi, dajte im najavo, že vo vás môžu mať dôveru, prípadne to oznámte polícii na známom bezplatnom telefónnom čísle 158, osobne na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo formou súkromnej správy na oficiálnych stránkach  polície na Facebooku. Neuchovávajte si toto tajomstvo iba pre seba, pretože vaše mlčanie môže viesť k tragédii vo vedľajšom dome! Polícia v Košickom kraji realizuje opatrenia na ochranu seniorov pred trestnou činnosťou páchanou na nich v spolupráci s mestskými časťami, obcami, farnosťami a subjektami, ktoré sa o seniorov starajú alebo ich združujú (kluby dôchodcov, denné stacionáre, charita, prepravné služby pre chorých a seniorov) a vykonáva preventívne aktivity formou prednášok, besied a osvety. V tejto súvislosti boli vydané plagáty a do informovania verejnosti boli zapojené aj médiá. Polícia v rámci Košického kraja oslovila k spolupráci aj cirkev (Košická arcidiecéza a Gréckokatolícka eparchia Košice). Policajti osobne navštevujú seniorov a upozorňujú ich na nástrahy, ktoré na nich číhajú,“ píše sa ešte v tlačovej správe Polície.Uverejnené: 28.01.2020 11:14:35 files/oisubiov7scenj5t.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.