Kadeti 1. BK Michalovce s lídrom súťaže s tesnou prehrou

Kadeti 1. BK Michalovce sa v poslednom 19. kole základnej časti najvyššej Extraligy skupina Východ predstavili na domácej pôde telocvične GPH, kde privítali lídra súťaže KB Košice. Tomu prvú porážku v sezóne nepripravili, no výkonom nesklamali, keď prehrali iba o sedem bodov 64:71. Kadeti 1. BK Michalovce skončili po základnej časti na siedmom mieste.  Po základnej časti teraz prichádza na rad nadstavba. Jej vylosovanie bude známe v najbližších dňoch.

Posledný zápas základnej časti DL Kadetov odohrali orli doma proti lídrovi súťaže KB Košice, ktorý doteraz ešte nepoznal chuť prehry. V prvej štvrtine mali mierne navrch hostia, keď využívali lepší doskok a chyby v rozohrávke Michalovčanov. Druhá štvrtina priniesla dobrý basketbal a vyrovnanú hru. V tretej časti hry hostia potupne zvyšovali svoj náskok. Už sa zdalo, že je po zápase no v poslednej časti domáci pridali na bojovnosti a padlo im aj niekoľko striel za tri body. Získali viacero lôpt, čím sa postupne náskok Košičanov znižoval. Na druhej strane, nepremenili až sedem trestných hodov, čím mohli zápas zdramatizovať ešte viac. Nakoniec si právom odvážajú zo Zemplína výhru hostia. Orlom patrila posledná štvrtina, ktorú vyhrali 28:11, čo je proti takému súperovi určite povzbudenie do ďalších zápasov nadstavby.

1.BK Michalovce - KB Košice 64:71 (29:38)
Štvrtiny: 12:21, 17:17, 7:22, 28:11.
1. BK: Ivančo, M. Demko 6, Hakala, Serenčko 3, Jasovský 13, T. Ragan 2, Pončák 11, D. Tertinský 14, Bujdoš 15.