Ďalšia prehra Iuventy, Slavii Praha podľahla 26:28

Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli v zápase 20. kola MOL ligy piatu tohtosezónnu porážku, keď v Prahe podľahli Slavii 26:28. Zverenky trénera Petra Dávida budú najbližšie v hre doma a to dokonca v dvoch prípadoch. Najskôr v súboji 21. kola v sobotu 15. februára privítajú v tradičnom čase od 17.30 hod. Dunajskú Stredu a o deň neskôr, v nedeľu 16. februára o 15.00 hod. v predohrávke 26. kola Písek.

V prvom polčase udávala tempo hry Iuventa, ktorá nastúpila bez svojej kapitánky Patrície Wollingerovej. Skóre duelu otvorila strelou z pivota Trúnková. Domáce síce gólmi Jačkovej s Galuškovou otočili a v šiestej minúte boli takisto vo vedení (3:2), Iuventa ale odpovedala troma gólmi v rade a po presnej strele Adriany Holejovej viedla 5:3. Galušková v dvanástej minúte zrovnala na 6:6, opäť ale odštartovala trojgólovú šnúru Iuventy, ktorá po góle Bajčiovej vyhrávala v osemnástej minúte 9:6, na čo tréner Slavie Praha František Urban reagoval oddychovým časom. Hneď po ňom Radovičová so Štefanikovou navýšili vedenie Michalovčaniek (6:11). O päť gólov viedla Iuventa aj po góle Trifunovičovej (10:15) dve minúty pred koncom prvého polčasu. Záverečné sekundy ale patrili Slavii, ktorá štyrmi gólmi skorigovala na polčasových 14:15.

Aj v úvode druhého polčasu bola Iuventa krok pred svojím súperom. Štyrikrát viedla rozdielom dvoch gólov. Naposledy po presnej strele Štefanovej v 44. minúte (17:19). Následne ale začali dominovať domáce hráčky. Tým sa podarilo zrovnať na 19:19 a hoci Trúnková a následne aj Bajčiová poslali Iuventu do tesného vedenia, bolo to poslednýkrát čo obhajca prvenstva v zápase viedol. V záverečnej desaťminútovke totiž naplno ovládli dianie na palubovke hráčky Slavie. Tie zúročili svoje skúsenosti, zápas nakoniec zvrátili a po výhre 28:26 sa tak tešili z dvoch cenných bodov.

DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce 28:26 (14:15)
Pok. hody: 3/3 - 2/2. Vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Horáček a Novotný. Divákov: 150.
DHC SLAVIA: Rezáčová, Michalská – Franková, Továrková, Míšová 7, Novotná 5, Jačková 2, Pokorná 5, Líbalová, V. Fryčáková 1, Svobodová, Galušková 6/3, Chlupová 2, Škvorová.
IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká, P. Kakaščíková – Pustá, Štefaníková 6, Kišíková 1, Trifunovićová 1, Trúnková 7, Štefanová 1, A. Holejová 4, M. Kakaščíková, Bajčiová 4/2, Radovićová 2, Savková.