Iuvente vyšiel revanš, Dunajskú Stredu zdolala 37:22

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 21. kola MOL ligy na domácej pôde nad MŠK HC DAC Dunajská Streda 37:22 a súperovi zo Žitného ostrova tak oplatili porážku z jesennej časti. Zverenky trénera Petra Dávida sa doma predstavia aj zajtra, t.j. v nedeľu 16. februára, kedy o 15.00 hod. privítajú v predohrávke 26. kola MOL ligy Písek.

Aj keď prvý vzájomný súboj týchto dvoch súperov dopadol lepšie pre nováčika MOL ligy, v odvete boli naďalej favoritom hráčky obhajcu prvenstva. Tie sa v úvode dlhšie hľadali, čo aktívny súper využil na trojgólové vedenie 3:0. Až potom sa začala karta obracať. Iuventu naštartovala gólom z pokutového hodu Bajčiová a po jej ďalšom presnom zásahu sa v štrnástej minúte dostali domáce po prvýkrát v zápase do vedenia (7:6). To začali postupne naťahovať. V osemnástej minúte po piatom góle Iuventy v rade bolo 10:6, v 26. minúte, keď presne mierila Holejová už 15:9 a po jej ďalšom góle v 28. minúte 17:10. Sedemgólovým rozdielom skončil aj prvý polčas (18:11).

V druhom už naplno prebrali opraty zápasu do svojich rúk zverenky trénera Petra Dávida. Keď v 40. minúte dala Trúnková už na 25:15, zobrala si lavička Dunajskej Stredy ďalší oddychový čas. Ten už ale rozbehnutú Iuventu zastaviť nedokázal. Tréner Dávid postupne obmieňal hráčky na palubovke, v samom závere už hrala druhá línia. Aj napriek tomu však náskok Michalovčaniek narastal. V 47. minúte po dvoch góloch Trifunovičovej v rade bolo 30:17. Michalovčanky nakoniec zvíťazili 37:21 a Dunajskej Strede tak najlepším možným spôsobom oplatili prehru z jesennej časti.

Iuventa Michalovce – MŠK HC DAC Dunajská Streda 37:22 (18:11)
Pok. hody: 4/4 – 3/2. Vylúčené: 3 – 0. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 650.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Pustá 1, Klučková 5, Štefaniková 2, Kišíková, Trifunovičová 5, Trúnková 7, M. Kakaščíková 2, Štefánová, A. Holejová 7/1, Bajčiová 6/2, Radovičová 1, Savková 1.
MŠK HC DAC: Bundová, K. Bugárová – Lelkešová, B. Bizíková 8/1, Kozmová 2, Brunczvik, Straková 2, Mészároš 2, Rajnohová 5/1, Oláhová, Ollé 1, C. Bugárová 2.

Uverejnené: 15.02.2020 21:16:19