Michalovská Dukla má prvý skalp slávnejšej trenčianskej

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 50. kola Tipsport ligy na domácom ľade nad HK Dukla Trenčín 3:1 a Trenčínu tak v súboji Dukiel pripravili prvú tohtosezónnu porážku. Michalovčania prehrávali po góle Mikesku 0:1, duel ale presnými zásahmi Ventelu, Bdžoch a Giľáka otočili vo svoj prospech. Zverenci trénera Miroslava Chudého budú najbližšie v hre v utorok, kedy sa predstavia na ľade Liptovského Mikuláša. Následne základnú časť ukončia v piatok domácim súbojom so Zvolenom (začiatok o 17.30 hod.).

Dej prvej tretiny výrazne ovplyvnila štvrtá minúta, v ktorej Dmitrij Vorobjov narazil na mantinel Petra Sojčíka. Obaja v zápase dohrali. Trenčiansky útočník pre zranenie, Vorobjov dostal päť minút plus dokonca zápasu. Presilovku využili hostia po minúte, keď od modrej našiel medzierku medzi blokujúcim hráčom a Surákom Josef Mikyska. Michalovčania následne ustáli ďalšie minúty a po skončení presilovky mohli udrieť, nájazd Spilara sa ale gólom neskončil. Domáci nič nevyťažili ani z následnej presilovky, podobne ale na tom boli aj Trenčania, ktorí nepotrestali prísne vylúčenie Lalancetta.

V druhej tretine začali aktívnejšie domáci, ktorí boli za to odmenení presilovou hrou po faule Mareka Hecla. V nej vyvinuli na súpera obrovský tlak, ten ale vyrovnanie nepriniesol. Brankár Tomek sa vyznamenal hlavne pri gólovej strele Ťavodu a po skončení michalovskej presilovky aj zlikvidovaným nájazdom Šimuna. Michalovčania naďalej pokračovali v a aktivite, ktorú mohol vyrovnávajúcim gólom korunovať Torok, ktorý ale v samostatnom úniku opäť nechal vyniknúť Tomeka. Následne sa trenčiansky brankár vyznamenal aj pri strele Hvilu, v 33. minúte po bombe Ventelu už ale kapituloval. Hostia mohli ihneď opäť ísť do vedenia, Kolba však na bránkovej čiare vytiahol puk. Dukla mohla ísť do vedenia v závere tretiny, keď hrala opäť presilovku. Opäť ju nezahrala zle, gól ale nestrelila, hoci diváci pri skrumáži pred bránkou už dvíhali ruky nad hlavy.

Diváci v tretej tretine na vedúci gól dlho nečakali. Hneď po 65 sekundách nabil Giľák Bdžochovi a michalovský obranca poslal domácich do vedenia. Inkasovaný gól hostí nabudil, boli silnejší na puku, v 49. minúte už ale prehrávali 1:3, keď sa v skrumáži pred bránkou gólovo presadil Matej Giľák. Michalovčania vedomí si svojho dvojgólového vedenia následne kontrolovali priebeh hry a hoci viackrát musel vyniknúť aj Surák v bráne, náskok si postrážili a po prvýkrát v sezóne tak získali skalp Trenčína.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 3:1 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly:
35. Ventelä (Safaralejev, T. Török), 42. Bdžoch (Giľák), 49. Giľák (T. Török) - 5. Mikyska (Špirko) pres/1.
Vylúčení:
3:5, navyše Vorobjev 5+DKZ vrazenie na mantinel, Kolba 10. minút nešportové spráavanie - Alderson 10. minút nešportové spráavanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec, Valach – Durmis, Jobbágy. Divákov: 3670.