Parádna otočka Dukly, hrdinom dvojgólový Peter Galamboš

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvládli posledný duel základnej časti Tipsport ligy, keď v zápase 52. kola zdolali na svojom ľade Zvolen 4:3 po predĺžení a v základnej časti tak bodovali s každým zo súperov.

Zverenci trénera Miroslava Chudého ešte na začiatku poslednej desaťminútovky prehrávali 1:3, dvoma gólmi ale dokázali vyrovnať a v predĺžení rozhodol Peter Galamboš. Ten pridal v riadnom hracom čase ešte jeden gól, spolu s ním skórovali aj Christophe Lalancette a Eduard Šimun. Michalovčania ukončili základnú časť na siedmom mieste a v prvom kole nadstavbovej časti sa predstavia doma, keď v nedeľu 23. februára v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Detvu.

Diváci na úvodný presný zásah dlho nečakali. Hneď od úvodu sa hostia nasťahovali do útočného pásma a v osemnástej sekunde Bruno Mráz prekonal Filipa Suráka v michalovskej bráne. V piatej minúte bolo po presnej koncovke Zuzina už 0:2, na čo lavička domáceho tímu reagovala oddychovým časom a výmenou brankára. Náhradník Trenčan sa zapotil pri koncovke Bruna Mráza a potom už začala diktovať tempo michalovská Dukla. Pomohli jej k tomu presilovky. Dlhočiznú o dvoch hráčov premenil na kontaktný gól Lalancette. Aj v ďalších minútach mali Michalovčania presilovkové šance, druhý gól ale nepridali.

Druhú tretinu začali Michalovčania dvoma presilovkami, opäť v nich ale neuspeli. Hostia ich zato trestali. Po prečkaní tlaku nabil Zuzin Betkerovi a ten nekompromisne zvýšil na 3:1 v prospech tímu spod Poľany. Domácich nenakopla ani tretia presilovka v tejto tretine a preto mali po dvoch častiach dvojgólovú stratu.

Ani v úvode tretej tretiny to na obrat v zápase nevyzeralo. Hostia ho držali pevne v rukách. Nevyužili ale dve šance na zvýšenie náskoku, za čo pykali na začiatku poslednej desaťminútovky. Najskôr Peter Galamboš svojím dôrazom znížil na 2:3 a hneď na to z následnej presilovky Šimun zrovnal na 3:3. Michalovčanom narástli krídla a zápas mohli na svoju stranu strhnúť už v riadnom hracom čase. Nakoniec sa im to podarilo krátko po začiatku predĺženia, kedy Zvolenčanov skolil svojim druhým gólom v zápase Peter Galamboš.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 4:3 po predĺžení (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Góly: 13. Lalancette (Korhonen, Šimun) pres/2, 51. Galamboš (Phillips), 52. Šimun (Lalancette) pres/1, 61. Galamboš (Pukkaa, Korhonen) - 1. B. Mráz, 5. Zuzin (Parks, McPherson), 28. Betker (McPherson, P. Zuzin)
Vylúčení: 2:9. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, M. Korba - Beniač, Jobbágy. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Surák (5. Trenčan) - Pukka, Mesikämmen, Hančák, Zekucia, Bdžoch, Vorobjev - Korhonen, Lalancette, Spilar - Phillips, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Torok - Giľák, Šimun, Hvila - Chalupa, Borov.
HKM: Petrík - Betker, Stephenson, Kurali, Tomko, Drgoň, Švarný, Petraň, Kubát - Mikúš, Trotter, Parks - Thompson, B. Mráz, Kelemen - Zuzin, McPherson, P. Halama - Marcinek, Tibenský, Žilka.

Uverejnené: 21.02.2020 21:19:45