Utrpené, no dôležité víťazstvo MFK Zemplín nad Nitrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v stretnutí 22. kola Fortuna ligy na domácej pôde nad FC Nitra 1:0 a opäť sa tak dostali do prvej šestky. O jediný gól v úrovni slabšom zápase sa postaral v dvadsiatej minúte Milan Kvocera. Zverenci trénera Jozefa Majoroša v základnej časti odohrajú ešte dva zápasy. Budúcu nedeľu 1. marca sa predstavia v Ružomberku a v poslednom kole v sobotu 6. marca privítajú Pohronie Žiar nad Hronom.

Uzimeného diváka futbal v prvom polčase príliš nezaujal. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Hostia sa zamerali na defenzívu a ich hradby Michalovčania dobíjali iba veľmi ťažko. V osemnástej minúte vysunul Igor Žofčák parádnou uličkou Sidibeho, ktorý ale mieril málo razantne a Šípoš si s jeho strelou poradil. O dve minúty už ale kapituloval. Vojtko na ľavej strane vybojoval loptu, poslal ju na hranicu pokutového územia, kde si ju našiel Milan Kvocera a nechytateľne skóroval. V závere prvého polčasu o sebe dala vedieť aj Nitra. Najskôr Ristovski strelou spoza pokutového územia opečiatkoval brvno, následne Šurnovský krížnou strelou mieril mimo a strieľaný center tohto hráča vyrazil brankár Michaloviec Matúš Kira.

V druhom dejstve sa hral podobný futbal, ktorý diváka baviť nemohol. Hneď v úvode sa predral obranou hostí Peter Kolesár, mieril ale veľmi nepresne. V 70. minúte strieľal striedajúci Kountouriotis tesne vedľa, krátko na to nepresne mieril na druhej strane Gatarič. V závere zápasu sa hralo čoraz viac na michalovskej polovici, domáci si ale tesný náskok postrážili. V samom závere zaujala aj potyčka medzi viacerými hráčmi, po ktorej hlavný arbiter Smolák tasil červené karty pre domáceho Savvidisa a Pavla Farkaša na druhej strane.

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 1:0 (1:0)