files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Vyrastá v Michalovciach nový Hamšík?

Zdá sa, že michalovský futbal sa nemusí obávať o svoju budúcnosť. Dôkazom toho je talentovaný Jakub Koščo. Rodák z Michaloviec a odchovanec MFK Zemplín Michalovce sa vo svojich 10 rokoch (ročník narodenia 2009) začína čoraz viac presadzovať v slovenskom mládežníckom futbale.

Pomaly ale isto z neho vyrastá veľký futbalový talent. Napriek svojmu mladému veku získal už množstvo individuálnych futbalových ocenení. Za spomenutie stojí napríklad ocenenie na turnaji McDonald´s Cup v minulom roku, kde svoj tím priviedol až do finále, v ktorom nakoniec futbalisti Michaloviec prehrali s Trenčínom. Turnaja sa zúčastnilo 945 škôl z celého Slovenska a Jakub medzi nimi jasne vynikal, čoho dôkazom je, že ho vyhlásili za najlepšieho hráča celého turnaja.

Tento úspech si všimlo aj vedenie slovenského futbalového zväzu, ktoré na svojom každoročnom udeľovaní ocenení vyhlásilo Jakuba za najväčší slovenský futbalový talent do 10 rokov.

 

Jakub vďačí za svoje doterajšie úspechy najmä svojim rodičom, trénerom a samozrejme spoluhráčom. Šikovný stredný záložník, ktorý sa často objavuje aj na poste stopéra, sa okrem futbalu venuje aktívne aj tancu v súbore Jurošík. Okrem toho má rád aj zimné športy ako hokej či lyžovanie. V športovej futbalovej triede, ktorú navštevuje na VI. základnej škole v Michalovciach, patrí hráč, ktorého vzorom je útočníkom Juventusu Turín Paolo Dybala, medzi najlepších žiakov.
Uverejnené: 04.03.2020 09:10:36 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.