WinLand síce vyhral, no výkonom sklamal

Michalovskí hádzanári zvíťazili v 5. kole prvej ligy na domácej palubovke nad celkom Dubnice nad Váhom 27:25 (13:10)

Hádzanári HC winLand Michalovce odohrali v sobotu ďalší domáci zápas. Ich súperom bol celok ŠKHa Dubnice nad Váhom, ktorý v súťaži ešte nezískal ani bod. Po vynikajúcom výkone v minulom kole, keď dokázali zvíťaziť na palubovke Pezinka sa očakávalo vysoké víťazstvo domácich, no opak bol pravdou. Michalovčania síce zvíťazili, no výkonom úplne sklamali. Celý zápas sa doslova trápili a záverečný hvizd rozhodcov bol pre nich vykúpením. Nemožno vydvihnúť ani jedného hráča družstva, pretože každý zahral pod svoje možnosti. Nakoniec sa zrodilo toto dvojgólové Pyrhovo víťazstvo, ktoré netešilo prakticky nikoho. Nasledujúci víkend sa hádzanári winLandu predstavia v dvojzápase na západe Slovenska. Najskôr v sobotu odohrajú zápas 6. kola v Malackách a v nedeľu si zase predohrajú zápas 11. kola zo Stupavou. Sami hráči by si mali vstúpiť do svedomia a zamyslieť sa nad tým, či takýto výkon bude stačiť na súperov, ktorí ich čakajú cez víkend.

WinLand Michalovce – ŠKHa Dubnica nad Váhom 27:25 (13:10)

WinLand : Pučan, Bumbera – Frajkor 3, Bakajsa, M. Garguľák 1, Dani 2, Pilník 2, J. Garguľák, Kučera 4/1, Regenda 2, Mandžák 9/3, Gamrát 4, Oblažný 1, Kostovčík

Pok. hody : 5/4 – 4/3, Vylúčenia :  4 :2, Rozhodovali : Briškovič, Krus

Priebeh : 1 : 2, 2 : 3, 2 : 5, 6 : 8, 11 : 8, 13 : 10, 16 : 12, 20 : 14, 22 : 18, 26 : 20, 26 : 23,        27 : 25

Zverenci trénera Štofu začali tento zápas veľmi rozpačito. Individuálnymi chybami, či nepremenenými  šancami dostali súpera na koňa. Po oddychovom čase, ktorý si domáci tréneri vzali už v 12. minúte sa to však začalo obracať. Hráči winLandu pridali v obrane a protiútokmi doslova ničili súpera, keď strelili šesť gólov za sebou, a otočili výsledok z 5 : 8 na 11 : 8. Tento trojgólový rozdiel udržali Michalovčania až do konca polčasu, kedy svietilo na tabuli skóre 13 : 10. Druhý polčas sa začal pod taktovkou winLandu, ktorý si po prvých desiatich minútach vypracoval až osemgólový náskok, keď viedol 20 : 12. Potom však nastal nepochopiteľný skrat. Domáci akoby prestali hrať svoju hru a odovzdaného súpera opäť postavili na nohy. Ten ukrajoval z náskoku winLandu, ktorý v 50. minúte ešte viedol o šesť gólov 26 : 20, no 4. minúty pred koncom to už bolo iba o dva 26 : 24. Domáci si však už tento náskok postrážili a dosiahli v tejto sezóne tretie víťazstvo.