Víťazstvá dorastencov na Spiši

Obom dorasteneckým výberom MFK Zemplín Michalovce sa v sobotu darilo na ihrisku nováčika prvej ligy MFK Spišská Nová Ves. Starší dorastenci zvíťazili 1:0 a mladší dorastenci 2:1. V súťaži je teraz reprezentačná prestávka, doma sa michalovskí mládežníci predstavia až o dva týždne, keď privítajú nepríjemnú Senicu.

Aj keď v drese staršieho dorastu z rôznych príčin nemohli nastúpiť štyria stabilní hráči (L. Forgáč, Danko, Fedor a Dulovič), MFK Zemplín mal počas celého zápasu miernu prevahu. „Rozhodnúť sme mohli už oveľa skôr, ale šance Kovaľa, Kaška či Vasasa ostali nevyužité. Keď to už vyzeralo, že opäť raz doplatíme na slabú efektivitu zakončenia, podarilo sa nám rozhodnúť po štandardnej situácii. Autorom gólu v 82. minúte bol Tušek a som rád, že ako hráč z lavičky priniesol strelecké oživenie,“ povedal tréner michalovských starších dorastencov Vladimír Rusnák mladší.

S. N. Ves - Michalovce 0:1 (0:0)

Gól: 82. Tušek.

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Podhorín, Mano (64. Tušek), Urban, Ivanko - Jacko, Pavlov, Kovaľ, Žido (75. Verčimák) - Sabo (57. Kaško), Vasas.

Najbližší program: 13. kolo (26. 10. 2010 o 11.00 hod.): Michalovce - Senica.