Iuventa sa potrápila v Partizánskom

Hádzanárky michalovskej Iuventy sa v nedeľňajšom stretnutí štvrtého kola spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) nečakane potrápili na palubovke najslabšieho účastníka súťaže v Partizánskom. Zemplínčanky síce vyhrali rozdielom šiestich gólov 31:25 (18:14), ale ešte päť minút pred koncom viedla iba 25:24...

Iuventa od začiatku získala vedenie, ktoré až do konca stretnutia nepustila z rúk, ale napriek tomu musela po vlastných chybách čeliť tuhému odporu Partizánskeho. Domáce sa držali do 15. minúty, kedy sa Iuvente podarilo odpútať na rozdiel troch gólov 10:7. Po tom, čo Bačíková zvýšila v 24. minúte na 14:10 pre Iuventu, domáci si vyžiadali oddychový čas. Rozbehnuté Michalovčanky pribrzdilo skoré vylúčenie Obšatníkovej, ktorá už v 28. minúte videla po troch dvojminútových trestoch červenú kartu. Aj preto sa Partizánske dokázalo po zmene strán viackrát dotiahnuť na rozdiel jediného gólu. Ešte v 54. minúte bol stav 24:25, ale práve vtedy odštartoval zabijácky finiš Iuventy, ktorá posledných päť minút vyhrala 6:1 a napokon triumfovala aj v celom stretnutí pomerom 31:25.

PARTIZÁNSKE - MICHALOVCE 25:31 (14:18)

HK DANLOG: M. Rychtarechová, Medveďová - Ščasná 1, Košíková 4, Blažeková 5/3, Demajová 3, Z. Rychtarechová, Zajačková 2, Kankulová, Lenčešová 3/1, Michnová 7/2, Duchovičová, Sýkorová. Trenér: Slavomír Varga.

IUVENTA: Sedláčková, Gubiková - Bachyrievová 1, Bačíková 2, Kalaninová 5, Polláková 5, Hollá 6, Obšatníková 1, Horňáková, Tobiášová 7/2, Hvostaľová, Wollingerová, Mičiníková 1, Trehubovová 3.

Pok. hody: 10/6 - 2/2. Vylúčené: 2 - 8. ČK: 28. Obšatníková (Iuventa) za 3 vylúčenia. Rozhodcovia: Kozák, Mičuda. Divákov: 250.

Ostatné výsledky 4. kola WHIL: Olomouc - Šaľa 29:24 (16:13), Bánovce nad Bebravou - Písek 33:27 (16:10), ŠKP Bratislava - Zlín 28:25 (12:11), Poruba - Most 28:27(15:10), J. Hradec - Trenčín 26:28 (12:12), Slavia Praha - Veselí nad Moravou 28:25 (19:13).