Päťgólový výprask Michalovčanov na Žitnom ostrove

Reštart najvyššej Fortuna ligy nevyšiel hráčom MFK Zemplín Michalovce podľa predstáv. V prvom kole nadstavbovej časti o titul totiž prehrali na pôde DAC Dunajská Streda hladko 0:5. Domáci tak vrátili Michalovčanom rovnakú prehru z jesennej časti, ktorú utrpeli na ich ihrisku. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa v ďalších dvoch zápasoch nadstavbovej časti predstavia na vlastnom ihrisku. V nedeľu 21. júna o 18.00 hod. privítajú Ružomberok a v sobotu 27. júna o 18.00 hod. Trnavu. Iba tieto zápasy odvysiela v priamom prenose verejnoprávna RTVS.

Michalovčania sa v prvom kole po reštarte súťaže na Žitnom ostrove nepredstavili v najlepšom svetle. Od úvodných minút bol totiž lepším tímom DAC, ktorého prevahu krátko po uplynutí pol hodiny pretavil v prvý gól Divkovič. Ten využil rad chýb Zemplínčanov od zbytočnej straty lopty v strede poľa, cez nepokrytie protihráčov. Michalovčania sa v prvom dejstve nedokázali dostať do tempa. V strede poľa strácali veľmi veľa lôpt, súperovi dávali na krídlach až príliš veľa priestoru, no a navyše boli sterilní aj v ofenzíve.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci naďalej diktovali jej tempo a odmenou pre nich boli ďalšie góly v sieti michalovského brankára Matúša Kiru. V 57. minúte sa po druhýkrát v zápase presadil Divkovič, v 64. minúte sa gólovou strelou prezentoval Kalmár, no a o tri minúty neskôr pečatil Divkovič svoj hetrik. Až potom sa dostali k slovu aj Michalovčania, Vojtko však pred brankárom Jedličkom hlavičkoval málo razantne. Hostia si svoj kalich horkosti vypili v úplnom závere, keď na konečných 5:0 zvýšil Blackman.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 5:0 (1:0)