Nedokonaný obrat Michalovčanov: „Mali sme na víťazstvo,“ zhodli sa Grič s Kvocerom

Ani na druhý pokus nezaznamenali futbalisti MFK Zemplín Michalovce v nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o titul domáce víťazstvo. Po remíze 1:1 s Ružomberkom tentoraz remizovali 2:2 so Spartakom Trnava a nevyužili tak šancu odpútať sa od svojich súperov v boji o štvrté miesto. Remíza s Trnavou je ale aj tak dobrým výsledkom. Po prvom dejstve by totiž za stavu 0:2 a za predvedený výkon na nich nik nevsadil ani deravý groš...

Katastrofálny prvý polčas

Zemplínčania v prvom polčase odohrali asi najhorším štyridsaťpäť minút za posledný čas. V ofenzíve boli sterilní, nevedeli si poriadne prihrať, zabojovať jeden za druhého, chýbal im pohyb. Keď sa k tomu pridali aj chyby v defenzíve, Spartak sa na dva góly ani nadrieť nemusel. „Trošku sme museli zmeniť rozostavenie, pretože momentálne sme bez klasického stopéra. Takisto sme opäť chceli dať šancu tým hráčom, čo majú zmluvu aj pre budúcu sezónu,“ rozhovoril sa tréner MFK Zemplín Jozef Majoroš, ktorý urobil oproti zápasu s Ružomberkom sedem zmien v základnej zostave. „V prvom polčase mi chýbala väčšia spolupráca družstva. Celých štyridsaťpäť minút sme doslova prehajdákali. Chýbal mi tam väčší dôraz, či pohyb. Dostali sme dva góly po našich obrovských chybách. Pri prvom sme nepokryli hráča, pri druhom sme sa zase ponúkali, kto odkopne loptu,“ pokračuje k prvému polčasu Jozef Majoroš.

Žofčáková genialita

Michalovský lodivod urobil do druhého dejstva dve zmeny v zostave, keď na ihrisko poslal rýchleho Popovitsa a nestarnúceho Igora Žofčáka. V priebehu tohto dejstva prišiel na ihrisko aj Milan Kvocera. Všetci traja sa pričinili o obrat na ihrisku. Michalovčania vyrovnali už za sedem minút. Prv síce Žofčák z päťky nedorazil loptu do siete, potom už ale prišli jeho chvíle. Najskôr načapoval loptu pri Konstantinidisa, ktorý strelil kontaktný gól a v 54. minúte krásne z priameho kopu vyrovnal. „Presne takto si predstavujem náš výkon. Začali sme hrať to, čo sme si povedali. Príchodom Žofčáka sa naša hra ukľudnila. Opäť ukázal svoju genialitu,“ povedal k druhému polčasu Majoroš.

Spytovať svedomie by si mal niekto iný...

Domáci dokonca mohli duel aj otočiť. Práve striedajúci Kvocera mal na to dva ideálne šance, ktoré nepremenil. „Prvý polčas bol obrovským sklamaním. Nehrali sme to, čo sme si povedali. V druhom to už bolo inak. Rýchlo sme vyrovnali, dokonca sme to mohli aj obrátiť. Ja sám som mal dve šance. Dovolím si povedať, že som mužstvo pripravil o dva body,“ sypal si popol na hlavu Milan Kvocera. Ten následne dodáva. „Prvú šancu mi dobre chytil brankár, ktorý to vyrazil na rohový kop. Pri tej druhej som si už myslel, že to bude gól, môj lob ale skončil tesne vedľa. Škoda, pretože určite sme mali na to, aby sme to otočili a získali tak víťazstvo.“

Kapitánsku pásku si pri neúčasti Igora Žofčáka v základnej zostave, ani Matúša Kiru či Stanislava Danka, ktorí ju na rukáve už mali tiež, tentoraz navliekol Jakub Grič. „Nejako zvláštne som to ani nevnímal,“ smeje sa rodák zo Sabinova, ktorý bol po zápase nespokojný. „Chceli sme získať tri body, no máme iba jeden...“ Aj on si myslí, že Michalovčania mali na víťazstvo. „Vytvorili sme si viac šancí ako súper. Určite sme mali na to, aby sme vyhrali. Bohužiaľ, dlhšiu dobu nepremieňame šance. Na polčas sme si povedali nejaké veci. Hneď od úvodu sme na nich vybehli, dali dva rýchle góly. Pomohli nám skúsenosti „Žofiho“.“ Jakub Grič hlavne po prvom trnavskom góle vehementne protestoval. Bol to práve on, cez ktorého sa pretlačil Sobczyk, ktorý následne naservíroval gólovú prihrávku Vukojevičovi. Navyše, gólová situácia zaváňala aj ofsajdovým postavením trnavského hráča. „Neviem, či to bol ofsajd, ale určite to bol faul na mňa. Súperov hráč ma zatiahol a ja som nemohol ísť do súboja. Bol to podľa mňa čistý faul, to ale ja neovplyvním. Nech si spytuje svedomie niekto iný...,“ dodáva Jakub Grič.

Nepríjemné zranenie Rusova

Ťažké srdce na rozhodcu Nemčeka mali po zápase aj Trnavčania. Tým sa nepáčila hlavne situácia zo 60. minúty, kedy po sklze zasiahol Michalovčan Kontouriotis kolenom do hlavy brankára Sparta Dobrivoja Rusova. Treba ale povedať, že to bol nezavinený zákrok, pretože stret sa odohral v priamom súboji o loptu. Kontouriotis bol v sklze ešte predtým, než mal Rusov loptu v náručí, na mokrom trávniku už potom nemal šancu ako svoj pohyb zbrzdiť. Grécky stredopoliar v michalovských službách, ktorý za zákrok videl žltú kartu, sa navyše ihneď trnavskému brankárovi ospravedlňoval. Dobrivoj Rusov má rozbitú peru, no je v poriadku. Touto cestou mu želáme aj my skoré uzdravenie. Stret si môžete pozrieť v našich fotografiách...