Ďalšia prehra Dukly po remíze v riadnom hracom čase + FOTOGALÉRIA

Hokejisti Michaloviec neprehrali v riadnom hracom čase ani šiestykrát za sebou, aj keď po druhýkrát v sérii prehrali na horúcej pôde favorita až v nadstavenom čase. Na ľade bardejovského lídra Dukla trikrát viedla (0:1, 1:2 i 3:4), potom prehrávala 3:5, ale napokon v power-play vyrovnala na 5:5. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, ale napriek tomu bod z ihriska vedúceho tímu súťaže je úspechom. V utorok má Dukla voľno, o týždeň v piatok sa predstaví na horúcej pôde Trebišova v zemplínskom derby.

Dukla podporovaná desiatkami svojich fanúšikov začala v Bardejove opatrne a keďže inak nehrali ani domáci, šancí bolo spočiatku na oboch stranách ako šafranu. Michalovce však boli celkovo strelecky aktívnejšie a v 17. minúte mali po vylúčení domáceho obrancu Mojdisa výhodu druhej presilovej hry. Tú Dukla využila už po piatich sekundách, po víťaznom buly sa puk dostal k Minčákovi, ten ho posunul na modrú čiaru Ivanovi Boržíkovi, ktorý strelou švihom poslal michalovský tím do vedenia. To vydržalo šiestej minúty druhej tretiny, vtedy obranca D. Halász uvoľnil Pavlovského, ktorý ponad lapačku brankára Kozárika vyrovnal na 1:1. a potom sa roztrhlo vrece s gólmi, pretože v priebehu štyroch minút padli na oboch stranách po dva góly. Najprv v 33. minúte domáci Mertel poslal Bardejov do vedenia - 2:1. O osemdesiat sekúnd svojim prvým gólom v michalovskom drese vyrovnal Pavol Segľa a ten istý hráč o necelé dve minúty strhol vedenie znovu nad stranu Dukly - 2:3! Lenže o ďalšie dve minúty bolo po góle Bochňu do tretice vyrovnané... V 43. minúte už Dukla po druhýkrát v stretnutí prehrávala, po akcii domáceho Piataka sa z dorážky nemýlil Gmitter a Bardejov viedol 4:3. Tento moment akoby naštartoval druhú prestrelku v zápase. V 47. minúte domáci Baláž zvýšil už na 5:3, ale už o 35 sekúnd michalovský Lezo po asistencii Opatovského znížil na 5:4. Dukla sa snažila o vyrovnanie, ale dlho sa jej to nedarilo, úspech slávila až netradičná power-play Dukly (bez brankára hralo za Michalovce až šesť útočníkov!) v poslednej minúte, keď 44 sekúnd pred koncom Minčák po asistencii Čacha a Dancsáka vyrovnal na 5:5! V samotnom predĺžení mal najväčšiu šancu michalovský Minčák, ale neuspel. Skóre v nájazdoch otvoril hosťujúci Pavol Segľa, na čo rovnakou mincou odpovedal domáci Pavlovský. Martin Segľa v druhej sérii nedal, rovnako ako neuspel ani bardejovský Piatak. V tretej rozhodujúcej sérii najprv Minčák netrafil bránu a domáci Mertel napokon rozhodol o výhre Bardejova.

BARDEJOV - MICHALOVCE 6:5 po trestných strieľaniach (0:1, 3:2, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. Pavlovský, 33. Mertel, 37. Bochňa, 43. Gmitter, 47. Baláž - 17. Boržík, 35. P. Segľa, 37. P. Segľa, 60. Minčák.

Vylúčení: 3 - 5, navyše Boržík (Michalovce) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Grečko - M. Gajdoš, R. Gavalier - 720 divákov.

HC BEMACO 46: Andreanin - Poláček, M. Pichnarčík, Š. Rusnák, Chmelo, Mojdis, D. Halász, Šimo, M. Gajdoš - Gmitter, Piatak, Baláž - Bochňa, Caban, Molnár - Pavlovský, Mertel, Čížek - Belušár, Chovan. Tréner: J. Škrak.

HK DUKLA: Kozárik - Boržík, M. Kozák, Regenda, M. Takáč, Marinčin, Lad. Mucha, Petruňa - M. Segľa, Dancsák, Minčák - M. Opatovský, A. Lezo, V. Štefanech - Čacho, P. Hurtaj, P. Segľa - Stríž, L. Sabol, Mach. Tréner P. Bohunický.

Najbližší program: dohrávka 3. kolo (piatok 15. 10. 2010 o 17.00 hod.): Trebišov - Michalovce.

Uverejnené: 08.10.2010 21:05:18