Tesná prehra MFK Zemplín v Košiciach

Futbalisti Michaloviec odohrali v sobotu prípravný zápas na pôde účastníka Corgoň ligy a viac ako tesná prehra 1:2 ich mrzí strata brankára Petra Pillára, ktorý sa tesne pred koncom prvého polčasu ťažko zranil a v jesennej časti si už zrejme nezachytá...

František Šturma, asistent tréner MFK Zemplín Michalovce: „V stretnutí sme skúšali českého stredopoliara Riavu a po dobre zvládnutom rýchlom protiútoku sme sa dostali do vedenia gólom Gamkrelidzeho. Potom sme mali ešte dve čisté šance, mal ich Filip Serečin, ktorého v prvom prípade vychytal brankár a v druhom to zle vyriešil. Zlomovým a zároveň najsmutnejším okamihom zápasu bola 45. minúta, keď si náš brankár Peter Pillár nezavinene spôsobil ťažké zranenie kolena. Má dokonca podozrenie na roztrhnutie predného krížneho väzu, čo by preňho znamenalo stop na pár mesiacov... V každom prípade mu všetci držíme palce a veríme, že sa z toho čím skôr dostane. Poznačení touto udalosťou sme zle vstúpili do druhého polčasu, hneď v 50. minúte sme inkasovali vyrovnávajúci gól a za pár minút aj druhý, ktorý znamenal našu prehru. Po prestávke sme hrali slabo.“

MFK Košice - Michalovce 2:1 (0:1)