Michalovce - Olomouc 31:28 (16:17) + VIDEO A GALÉRIA

Iuventa ukázala proti Olomoucu dve tváre, v prvom polčase hlavne v ofenzíve neoslnila, v druhom zlepšila obranu a hlavne vďaka trinásťgólovej Tobiášovej napokon otočila nepriaznivý vývoj. Iuventa od začiatku prehrávala, v 10. minúte už 4:7, ale zakaždým sa dokázala dotiahnuť na najtesnejší rozdiel v skóre. Stav 16:17 svietil na časomiere aj počas polčasovej prestávky. Po zmene strán Iuventa získala prvýkrát vedenie v 37. minúte po góle Hollej (18:17), ale definitívne získala zápas do rúk, po tom, čo od stavu 23:23 v 47. minúte ušla štyrmi gólmi na rozhodujúci rozdiel. Aj keď Olomouc až do predposlednej minúty hrýzol, keď dokázal znížiť na 29:27 i 30:28, Iuvente si už potrebný náskok ustrážila a napokon vyhrala 31:28.

Michalovce - Olomouc 31:28 (16:17)

Pok. hody: 6/6 - 6/6, vylúčenia: 6 -9. Rozhodovali: Haščík a Oťapka - 950 divákov

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 1, Bačíková 1, Kalaninová, Polláková 2, Hollá 3, Obšatníková 7, Horňáková, Tobiášová 13/6, Hvostaľová, Wollingerová, Mičiníková, Trehubovová 4.

DHK ZORA: Raníková, Rašková - Hejtmánková 3, Ružičková 5/4, Vocilková, Pašková 1, Kubáčková 5, Spíchalová 3, Huráňová, Žďánska 5, Gebreselassie 1, Fabíková 5/2.

Uverejnené: 09.10.2010 21:25:29