V úvodnom kole tŕpka prehra Zemplínčanov, Trnave podľahli 0:2

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase prvého kola Fortuna ligy na domácej pôde so Spartakom Trnava 0:2. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa v najbližších dvoch kolách predstavia u súperov. V utorok budú aj pred kamerami Orange Sport hrať na Tehelnom poli proti majstrovi Slovanu Bratislava, no a v sobotu ich čaká pikantný súboj tretieho kola v Senici, ktorú vedie ich bývalý tréner Anton Šoltis. Doma sa predstavia až vo štvrtom kole, v sobotu 22. augusta, kedy od 19.00 hod. budú hostiť Zlaté Moravce.

Michalovčania mali katastrofálny nástup do zápasu. Po slede chýb sa lopta z ľavej strany dostala až k osamotenému Yaovi, ktorý v 22. sekunde otvoril skóre duelu. Rýchly gól na chvíľu ovplyvnil dianie na ihrisku. Postupne sa do tempa viac dostávali Michalovčania. Vyrovnať mohol v siedmej minúte Matúš Begala, ktorého strelu zastavila ľavá žrď trnavskej brány. O niekoľko minút na to poslal Žofčák milimetrovú prihrávku do pokutového územia, Sidibemu však chýbal jeden krok, aby loptu dorazil do siete. O vyrovnanie sa snažil aj aktívny Popovits, jeho strela však išla nad. Michalovská obrana vyprodukovala druhú chybu krátko po uplynutí dvadsiatej minúty. Pačinda v pohode prešprintoval Vovkuna, strieľaný center ale jeho spoluhráči do siete neupratali. V samom závere prvého dejstva sa však tešili z druhého gólu, ktorý prišiel opäť po slede chýb michalovskej obrany. V pohode hlavičkujúci Vlasko nedal Dehtiarovi žiadnu šancu.

V druhom polčase boli síce Michalovčania aktívnejší, no iba po súperovu šestnástku. Hostia pozorne bránili a odvracali centrované lopty Zemplínčanov. Tí pohrozili aj priamym kopom ich kapitána Igora Žofčáka, ktorý z dobrej pozície mieril iba do múru a gólom sa neskončila ani hlavička Vojtka, ktorý v záklone netrafil loptu ideálne. Ofenzívnu aktivitu zvýšil šestnásťročný Gríger, no ani on sa do čistej gólovej šance nedostal. Naopak, po ďalšej chybe michalovskej obrany mohol zvýšiť v samom závere trnavské vedenie Vlasko, Dehtiar ale tretí gól vo svojej bránke nepripustil.

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 0:2 (0:2)
Góly: 1. Yao, 43. Vlasko.
Žlté karty: Vovkun – Mikovič.
Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Jekkel.
Divákov: 1439.
MFK ZEMPLÍN: Dehtiar - M. Kolesár, Soler, Vovkun, Vojtko - Neofytidis - Phillips, Begala, Žofčák (80. Mendéz), Popovits (67. Gríger) - Sidibé (56. Trusa).
FC SPARTAK: Rusov - Kóša, Izuchukwu, Tumma Jakúbek (80. Benovič) - Grič - Saymon, Vlasko, Yao, Pačinda (87. Mihál) -  Mikovič (81. Olejník).

Uverejnené: 08.08.2020 22:03:55