Vysoká prehra MFK Zemplín na Tehelnom poli

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v druhom kole Fortuna ligy na Tehelnom poli s aktuálnym majstrom ŠK Slovan Bratislava hladko 0:5 a aj po druhom kole zostávajú bez bodu. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa u súpera predstavia aj v treťom kole, keď ich v sobotu čaká súboj v Senici, ktorú vedie ich bývalý tréner Anton Šoltis. Doma ich uvidíme až v sobotu 22. augusta, kedy od 19.00 hod. budú hostiť Zlaté Moravce.

Na Tehelnom poli sa čakal súboj mačky s myšou, no v prvom polčase až taký kvalitatívny rozdiel medzi tímami nebol. Ba naopak, viac čistých gólových šancí si v prvom dejstve vypracovali hostia. Michalovčania opäť nezachytili úvod zápasu. Tentoraz síce v prvých sekundách neinkasovali, no v tretej minúte dostal loptu za obranu Strelec, ktorý zoči-voči Dehtiarovi potvrdil svoje kanonierske schopnosti 1:0. Michalovský brankár bol v permanencii aj o desať minút neskôr, tentoraz už ale nájazd Čavriča zlikvidoval. Hra sa postupne vyrovnávala a mohlo sa dokonca aj skóre, Popovitsovu strelu však Šulla s námahou vyrazil k svojim obrancom. Michalovská defenzíva odolala trom následným rohom Slovana a Dehtiar si poradil aj so strieľaným centrom Strelca. Hostia čakali na svoju chvíľu, ktorá prišla v samom závere. Sidibe vystihol zlú malú domov Medvedeva, rútil sa sám na Michala Šullu, jeho strela ale tesne minula slovanistickú bránu. No a keď o centimetre minul bránu domácich aj tvrdý projektil Phillipsa, prvý polčas sa skončil tesným vedením obrovského favorita.

Ani na začiatku druhého dejstva sa očakávaná kanonáda Slovana neuskutočňovala. Michalovčania naďalej hrali s favoritom vyrovnanú partiu. Ten mohol ísť do dvojgólového vedenia po hlavička Medveďa, na druhej strane si Šulla až na dvakrát poradil s tvrdou strelou Popovitsa. Chlieb sa lámal po hodine hry. Rabiovu strelu nevyrazil Dehtiar najideálnejšie a Dávid Strelec doklepol loptu do siete. Mladý útočník Slovana mohol v 70. minúte zaknihovať hetrik, jeho strela ľavou nohou ale tesne minula michalovskú bránu. O dve minúty neskôr už ale striedajúci Dávid Holman mieril presnejšie a upravil na 3:0. Po tomto góle sa už herná koncepcia hostí rozsypala. Belasí ešte pridali presné zásahy Ožbolta s Rataom a hoci to na ihrisku až na taký výsledok nevyzeralo, Michalovčanov zdolali hladko 5:0.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 5:0 (1:0)
Góly: 3. a 60. Strelec, 72. Holman, 87. Ožbolt, 90+1. Ratao.
Žlté karty: 55. Medvedev - 55. Phillips.
Rozhodovali: Gemzický - Štrbo, Jekkel.
Divákov:
ŠK SLOVAN: Šulla - Medveděv, Abena, Božikov, De Marco (79. Lovat) - de Kamps, Rabiu (77. Nono) - Strelec (77. Ožbolt) - Čavrič (70. Daniel), Ratao, Medved (70. Holman)
MFK ZEMPLÍN: Dehtiar - M. Kolesár, Soler (77. Vovkun), Vojtko - Neofytidis - Žofčák (85. Griger), M. Begala, Phillips (85. Hirnij), Popovits, Mendez - Sidibe (62. Trusa).