Michalovčania prelomili negatívne série. Zlaté Moravce zdolali 1:0

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce uspeli v zápase štvrtého kola Fortuna ligy, keď na domácom ihrisku zdolali ViOn Zlaté Moravce po góle Panamčana Ricarda Phillipsa 1:0. Pre zverencov trénera Jozefa Majoroša je to prvé víťazstvo v rámci tejto sezóne a aj prvý gól.

Michalovčania vstúpili do zápasu aktívnejšie, no paradoxne mohli opäť rýchlo inkasovať. V tretej minúte sa po ich pravej strane prehnal Dávid Hrnčár, ktorého spätnú prihrávku si domáca obrana skoro zrazila do vlastnej siete. V ôsmej minúte Žofčák pripravil šancu nováčikovi v zostave Spoljaričovi, ktorý ale nemieril presne. Michalovčania aj napriek tomu išli rýchlo do vedenia. Begala v štrnástej minúte vysunul Trusu, ktoré strela skončila síce na žrdi, z odrazenej lopty ale s pomocou brvno skóroval Ricardo Phillips, ktorý strelil gól Zemplínčanov po 591 minútach. Aj v ďalších úsekoch prvého polčasu boli domáci lepším tímom. V 22. minúte brankár Chovan vytesnil Žofčákovú strelu spod svojho brvna na rohový kop a golman hostí si poradil aj s krížnou strelou Martina Kolesára, ktorú taktiež vytlačil na rohový kop. Na druhej strane pohrozil najskúsenejší hráč ViOnu Tomáš Ďubek. Toho strela skončila za pomoci nováčika medzi michalovskými troma žrďami Mateja Markoviča na brvne.

V druhom polčase už diváci toľko zaujímavých momentov nevidelo. Viac vzruchu bolo v šestnástke domácich. Tí síce ešte v 51. minúte pohrozili Phillipsom, postupom čase ale iniciatívu začali preberať hostia. V 72. minúte mohli dokonca vyrovnať po Cogleho centri ale mieril striedajúci Kiziridis hlavou tesne vedľa. Grécky útočník bol blízko k vyrovnávajúcemu gólu aj v 80. minúte, kedy vo výhodnej pozícii trestuhodne prestrelil domácu bránku.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
Gól: 14. Phillips.
Žlté karty: 26. Phillips, 43. Soler, 83. Lukčo – 62. Duga.
Rozhodovali: Smolák - Poláček, Straka.
Divákov: 1162.
MFK ZEMPLÍN: Markovič - M. Kolesár, Pino Soler, Vovkun, Vojtko - Neofytidis - Žofčák, Spoljarič (78. Lukčo), Begala, Phillips (87. Mendéz) - Trusa.
FC VION: Chovan - Čogley, Menich, Moško, Chren (46. Čonka) - Grozdanovski (84. Tkáč), Duga - Hrnčár, Ďubek, Kovaľ (57. Kyziridis) - Balaj.

Uverejnené: 25.08.2020 21:54:58