Michalovskej Dukle unikol Tatranský pohár opäť pomedzi prsty

Hokejistom HK Dukla Ingema Michalovce už po druhýkrát v rade unikol prestížny Tatranský pohár, hoci ho už takpovediac držali v rukách. Po tom, čo vlani prehrali vo finále s Miškovcom, hoci po dvoch tretinách viedli 2:0, si víťazstvo nepripísali ani na 73. ročníku. Po dvoch hracích dňoch síce boli so štyrmi bodmi a najlepšími vyhliadkami na prvenstvo na prvom mieste v tabuľke, prehra 2:4 s Popradom a následné ďalšie kritéria ich ale zosunuli až na tretie miesto. Na víťazstvo na prestížnom pohári si teda budú musieť opäť rok počkať...

Osud to zariadil tak, že po záverečnom zápase turnaja nikto nevedel, kto skončí na akom mieste. Poprad, Slovan Bratislava a Michalovce mali rovnaký počet bodov, navyše, každý z tímov získal vo vzájomných dueloch pomocný bod v nájazdoch. Poriadny „hokej“ v tom mali aj organizátori, ktorí najskôr dali Dukle pohár za druhé miesto, ktorý jej potom zobrali a dali ho Slovanu Bratislava... Prvým kritérium, ktoré rozhodovalo bolo skóre. To mali Michalovčania najhoršie (Slovan a Poprad +5, Michalovce +3). Dukla teda z boja o prvenstvo vypadla a keďže Popradčania zdolali Slovan v nájazdoch, prvenstvo sa ušlo im, hoci podľa ďalšieho možného kritéria mal Slovan viac strelených gólov...

„Asi to tak malo byť,“ rozhovoril sa tréner Dukly Ingema Miroslav Chudý na margo účinkovania svojho tímu v Poprade a toho, že Dukle opäť pohár prekĺzol pomedzi prsty. Jeho zverenci na turnaji najskôr zdolali slovenskú dvadsiatku 3:0 a aj Slovan Bratislava, s ktorým otočili z 0:3 na 5:3. V poslednom zápase však nestačili na domáci HK, ktorému podľahli 2:4 a zošuchli sa tak až na tretie miesto v tabuľke. „Samozrejme, chceli sme to vyhrať. Dokonca po záverečnom zápase sme ani nevedeli, na akom mieste sme skončili. Zamotalo sa to. Ušlo nám to opäť medzi prstami, ale ako som povedal, asi to tak malo byť. Treba povedať pravdu, Poprad bol vo štvrtok lepším tímom. Počas troch zápasov sme mali veľa vylúčených a tie sily nám v závere chýbali,“ pokračuje michalovský lodivod. Michalovčania vstupovali do prestížneho turnaja s ambíciami. Tie naplnili dvoma výhrami na úvod. Slovenskú dvadsiatku zdolali podľa predpokladov 3:0, duel so Slovanom otočili parádnymi dvoma tretinami. Tréner Miroslav Chudý bol aj napriek tretiemu miestu s prvými zápasmi v príprave spokojný. „V globále áno,“ začal hodnotenie Chudý, ktorý následne pokračoval. „Turnaj nám ukázal silnejšie stránky mužstva, ako aj slabšie, na ktorých môžeme teraz pracovať. Dobre nás preveril. Je to ešte predčasné hodnotenie. Odohrali sme iba prvé zápasy v príprave. Na tréningoch sme sa ešte celkom nezamerali na hru, skôr na kondíciu. Družstvo ukázalo na turnaji svoje schopnosti. Mali sme lepšie aj horšie chvíľky. Keď to mám hodnotiť v globále, asi sme aj čakali, že sa takýmto spôsobom budeme prezentovať.“

Najlepšie dve tretiny z celého turnaja

Ako najväčšie pozitívum videl Chudý víťazný obrat proti Slovanu. Dukla s belasými po prvej tretine prehrávala 0:3, no piatimi gólmi jej hráči strhli víťazstvo na svoju stranu. „Chlapcom som po zápase povedal, že to je tá cesta, ktorou sa musíme vydať. Otočiť duel s tak kvalitným mužstvom, je veľmi príjemný pocit. Nám pomohol hlavne prvý gól na začiatku druhej tretiny. Ten nás nakopol a práve druhú a tretiu tretinu zo zápasu so Slovanom Bratislava hodnotím ako naše najlepšie na turnaji. Toto by mala byť naša hra, akú chceme predvádzať cez sezónu,“ zdôraznil Miroslav Chudý.

Komu pripadne kapitánske céčko?

Už od začiatku prípravy sa hovorí ako realizačný tím vyrieši kapitánsku otázku. Kapitánske céčko ostalo po odchode Mareka Kolbu voľné. V Poprade ho najskôr mal na drese Vladimír Mihálik, proti Slovanu a Popradu bol kapitánom tímu Gabriel Spilar, ktorý proti mladíkom nehral. Vo všetkých troch dueloch bol asistentom kapitána Marek Bartánus. „Na turnaji sme rotovali hráčov, Gabo tak v prvom zápase nehral. Popravde, kapitánskej otázke sme sa ešte v šatni nevenovali. Pred sezónou si určite spolu v šatni sadneme, o všetkom podebatujeme a určíme, kto bude kapitánom tímu a kto jeho zástupcami,“ podotýka k tejto otázke Miroslav Chudý, ktorý teda nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, že kapitánom tímu bude najstarší hráč v kolektíve Gabriel Spilar. „Na to je ešte čas,“ dodáva Chudý k tejto téme.

Výsledky 73. ročníka Tatranského pohára: HK Dukla Ingema Michalovce – Slovensko U20 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), HK Poprad – HC Slovan Bratislava 3:5 (0:1, 1:1, 2:3), HC Slovan Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce 3:5 (3:0, 0:2, 0:3), HK Poprad – Slovensko U20 6:1 (2:0, 1:1, 3:0), Slovensko U20 – HC Slovan Bratislava 1:6 (0:3, 0:3, 1:0), HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (2:1, 0:0, 2:1).