Budkovce padli v Krišovskej Lieskovej, divočina v Malom Horeši

Prvú prehru v JAKO V. lige Zemplín utrpel najväčší favorit na postup OŠK Budkovce. Budkovčania prehrali v piatom kole na pôde Krišovskej Lieskovej 1:3 a prišli tak nielen o stopercentnú bilanciu, ale aj o prvú priečku. Na tej ich vymenil Úpor. Nový líder tabuľky zdolal v nedeľňajšom piatom kole doma Michaľany hladko 5:0.

Budkovčania utrpeli prvú prehru v súťaži, ktorá ich stále aj prvé miesto v tabuľke (foto: Peter Brendza)

Piate kolo prialo aj hosťujúcim tímom. Zo siedmych zápasov totiž až štyrikrát brali body hostia. Naciná Ves zdolala v derby Močarany 2:0, Čierna nad Tisou si odniesla všetky body zo Stredy nad Bodrogom (2:3) a Vinné prekvapujúco doma zakoplo s Čičarovcami (1:2).

V gólovej prestrelke uspeli Petrovce nad Laborcom. Tie v Malom Horeši vyhrali v zápase, v ktorom hlavný rozhodca nariadil štyri pokutové kopy a udelil jednu červenú kartu 5:4. Petrovčania viedli po polčase 3:1, navyše Malý Horeš hral od 28. minúty bez vylúčeného Erika Kováča. Troma gólmi, z toho dvoma z pokutových kopov, však domáci otočili výsledok. O výhre Petrovčanov rozhodli v samom závere Miroslav Lakatoš a Lukáš Maďák. Okrem Krišovskej Lieskovej a Úpora doma zabodoval aj Lastomír, ktorý porazil Vojčice 2:1. O ich víťazstve rozhodol dvoma gólmi Miloš Duška.