Michalovskí hádzanári po výbornom výkone vyhrali

Hádzanári WinLand Michalovce sa predstavili v 7. kole prvej hádzanárskej ligy na vlastnej palubovke. Ich súperom bol tabuľkový sused HK Kúpele Bojnice. Je potešiteľné, že aj do tretice si udržali domácu neporaziteľnosť. Prvoligový nováčik si totiž pripísal dva cenné body, keď porazil západniarov vysoko 36:26 ( 18:15 ).

HC WinLand Michalovce – HK Kúpele Bojnice  36 : 26 ( 18:15 )

WinLand : Serečun, Bumbera – Frajkor 6, Bakajsa 1, Kysel 1, Cibere 3/1, M. Gargulák 2, Regenda 5, Kučera 6/2, Horňák 3, Mandžák 7, Lorinc 2, Oblažný, Kostovčík

HK Kúpele : Handel, I. Daumer – Píš 1, Schnierer, Miekis 6, Šimko 2, Kováč, Ivan 1, Brhlík 8/1, Šnirc 7/1, T. Daumer 1

Vylúčený : 4/4, Žlté karty : 3:1, 7 m hody : 2/2 – 4/2, Rozhodovali : Klimko, Klus

Priebeh : 2:2, 5:3, 10:7, 12:9, 16:12, 18:15, 23:16, 24:16, 26:17, 32:20, 34:22, 36:26

Zverenci trénera Štofu síce začali rozpačito, keď doťahovali náskok, ale keď sa dostali v 10. minúte po góle Mandžáka do dvojgólového vedenia 5:3, súpera už do zápasu nepustili. Gólmi z rýchlych protiútokov ničili svojho protivníka. Družstvo ťahali strelecky v tejto fáze stretnutia hlavne Frajkor a Mandžák. Hádzanári Bojníc sa dostávali do hry, len počas presiloviek, ktoré dokázal využívať. Hlavne preto bol polčasový rozdiel len trojgólový 18:15. V druhom polčase však hráči WinLandu spevnili svoju obranu, za ktorou sa chytil brankár Bumbera. Ten bol pre Bojničanov neprekonateľnou prekážkou, keď v priebehu prvých 15 minút druhého polčasu inkasoval len raz, aj to zo 7m hodu. Keď v 35. minúte skóroval v priebehu niekoľkých sekúnd dvakrát Regenda a upravil na 23:16 bolo prakticky po zápase. To však Michalovčanov vôbec neznepokojovalo a ustavične zvyšovali svoj náskok. V 47. minúte po góle Horňáka bol prvýkrát desaťgólový rozdiel. Vzhľadom na to, že winLand si vypracoval náskok, rozhodol sa tréner Štofa šetriť niektoré svoje opory a dal príležitosť aj hráčom z lavičky. Tí sa jej chytili, hlavne krídelník Horňák ukázal svoju perspektívu.