files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Dočká sa Zemplín diaľnice?

Na Zemplíne vzniká občianske združenie „Diaľnica na Zemplín“. Jeho cieľom je intenzívnejšie presadzovať výstavbu diaľnice, ktorá povedie do najvýchodnejšieho kúta Slovenska. Združenie bude spájať starostov, primátorov, podnikateľov, odborníkov z oblasti dopravy, aktivistov a obyvateľov Zemplína, ktorým leží na srdci rozvoj tohto regiónu.

V piatok 2. októbra sa v Michalovciach uskutočnila ustanovujúca schôdza novovznikajúceho občianskeho združenia. Jeho činnosť je zameraná na osvetu a podporu aktivít smerujúcich k dobudovaniu diaľnice na územie Zemplína. Chýbajúca dopravná infraštruktúra spôsobuje tomuto ťažko skúšanému regiónu, ktorého okresy sú dlhodobo zaradené medzi najmenej rozvinuté, množstvo problémov. K tým najpálčivejším patrí nedostatok investorov a s tým súvisiaca vysoká nezamestnanosť a nízka životná úroveň. „Každé mesto alebo nejaká oblasť, a to na Slovensku  alebo kdekoľvek v Európe kam prídu investori, zaznamenáva okamžitý rozvoj,  a to v podobe prílevu ľudí, hlavne mladej inteligencie, rozvoja v oblasti výstavby škôl, hotelov, kultúry a športu. Toto všetko  dáva prácu tisícom ľudí z daného regiónu. Nevyhnutnou podmienkou pre príchod investorov je jeho diaľničné prepojenie na celú Európu, na celé Slovensko. Teda výstavba diaľnice Košice -Michalovce  je prvý krok, ktorý sa  musí pre región Zemplína urobiť, aby  sa zastavil jeho úpadok a zaistil rozvoj do budúcnosti,“ povedal majiteľ firmy Kerex Ján Kerekeš.

Prípravný výbor zvolil za predsedu občianskeho združenia „Diaľnica na Zemplín“ Petra Báthoryho. „Každý Zemplínčan čaká na to, aby vznikol v tomto regióne fungujúci dopravný systém, kvalitná dopravná obslužnosť a prepojenie Košíc na ostatné regióny východného Slovenska. Nemôžeme riskovať, že v regióne Zemplína nebude najbližších 20 rokov postavený ani 1 km diaľnic a rýchlostných ciest. Už sa ďalej nechceme nečinne prizerať ako nám odchádzajú rodinní príslušníci za prácou na západ,“ poznamenal nový predseda. Založenie občianskeho združenia „Diaľnica na Zemplín“ uvítali aj poslanci, ktorí zastupujú záujmy obyvateľov Zemplína v NR SR naprieč celým politickým spektrom.

Foto: michalovce.skUverejnené: 12.10.2020 13:02:57 files/zrs35vuxnbma6xcy.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.