files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Iuventa v Paríži prepisovala históriu. Zo súpera sme sa asi pos...., hovorí tréner Dávid

Už prvý zápas druhého kola Európskej ligy medzi vlani štvrtým tímom najvyššej francúzskej ligy Paris 92 a Iuventou Michalovce zrejme rozhodol o postupujúcom do tretieho kola. Michalovčanky v Paríži prehrali vysoko 14:36 a pred nedeľňajšou odvetou, ktorá sa opäť hrá v hlavnom meste Francúzska, majú iba minimálne šance na postup do ďalšieho kola. Mimochodom, bola to historicky najvyššia prehra Zemplínčaniek v európskom pohári.

 

Michalovčanky absolútne nezachytili úvod zápasu a v desiatej minúte prehrávali 1:8. „Asi sme sa z toho všetkého pos....,“ rozhovoril sa tréner Peter Dávid, ktorý síce ocenil kvality protivníka, ale... „My sme vôbec nehrali to, na čom sme sa dohodli. Parížanky nás hneď v úvode rozobrali. Potvrdili svoje kvality, na ktoré som upozorňoval už pred dvojzápasom. My sme ale na ihrisku neodovzdali to, na čo máme. Dovolili sme im robiť si s nami čo chcú. V mojom tíme sa nenašla ani jedna hráčka, ktorá by sa im vyrovnala, alebo taká, ktorá by podala výkon na hranici svojich možností. Hrali sme jednoducho zle a prehrať sme si zaslúžili,“ pokračuje k dvadsaťdva gólovej prehre michalovský kormidelník.

Ten si uvedomuje, že dohnať takýto veľký náskok súpera a to ešte na jeho pôde bude pre jeho zverenky nesplniteľná misia, no pred odvetou si želá hlavne... „Aby som tentoraz po zápase mohol niekoho z kádra vyzdvihnúť a povedať, že podala nadpriemerný výkon. Taká hráčka sa tu v sobotu nenašla. Očakávam diametrálne odlišný výkon. Nechcem teraz znižovať kvality nášho protivníka, ten ukázal svoju silu, o ktorej sme vedeli už pred dvojzápasom. My ale musíme hrať úplne inak ako v sobotu. Inak opäť dostaneme nakladačku...,“ dodal na záver Peter Dávid.

Peter BrendzaUverejnené: 18.10.2020 11:44:16 files/mono6o54znw2p6rn.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.