files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Kraj chce pri testovaní pomôcť priestormi aj zdravotníkmi

Do príprav na celoplošné testovanie sa zapája aj Košický samosprávny kraj. Jednotlivé samosprávy v týchto dňoch pripravujú odberové miesta, ich úlohou bolo zabezpečiť aj dostatočný počet zdravotníckeho personálu, ktorý bude robiť odbery antigénovými testami.

„Ako prvé mali zabezpečiť zdravotnícky personál obce a mestá. V prípade, ak to nebolo v ich silách, požiadali o súčinnosť okresné úrady. Košický samosprávny kraj poskytol Ministerstvu vnútra SR a okresným úradom informácie o všetkých poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorým sme vydávali povolenie na prevádzku zdravotníckeho zariadenia. Ak v niektorých odberných miestach bude chýbať zdravotnícky personál, okresné úrady môžu na základe informácií poskytnutých župou, uložiť osobám poskytujúcim zdravotnú starostlivosť pracovnú povinnosť na výkon testovania,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Košický samosprávny kraj mobilizuje aj dobrovoľníkov, ktorí majú záujem pomôcť počas nasledujúcich dvoch víkendov s pomocnými prácami. Prostredníctvom Dobrovoľníckeho centra Košického kraja sa ako dobrovoľník môže prihlásiť každý, kto má nad 18 rokov, stačí napísať e-mail na dckk@dckk.sk. Krajské dobrovoľnícke centrum aktuálne eviduje najväčší nedostatok dobrovoľníkov v meste Košice. Košický samosprávny kraj poskytol mestám a obciam aj budovy župných stredných škôl, ktoré počas nasledujúcich dvoch víkendov poslúžia ako odberové miesta. „Po obhliadkach príslušníkov Ministerstva obrany SR a regionálnych úradov verejného zdravotníctva sme v rámci Košického kraja vyčlenili 20 župných stredných škôl, kde by malo byť 25 odberných miest. Košický samosprávny kraj poskytol viac priestorov, no nie všetky boli napokon vybrané na celoplošné testovanie. Nakoľko vyučovanie na školách prebieha dištančne, spolu so samosprávami pripravujeme ich priestory na víkendové celoplošné testovanie. Odberné miesta sa budú nachádzať v telocvičniach, väčších zasadačkách, vo vstupných vestibuloch ale aj vo vonkajších areáloch škôl,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

V Košiciach bude odberné miesto na Strednej športovej škole na Triede SNP, na SOŠ na Ostrovského ulici, na Obchodnej akadémii Polárna, Gymnáziu Šrobárova, SPŠ dopravná na Hlavnej, aj na Hotelovej akadémii na Južnej triede. Na Zemplíne sa bude testovať na Gymnáziu Komenského v Trebišove, Gymnáziu Ľ. Štúra v Michalovciach, Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach, SOŠ techniky a služieb vo Veľkých Kapušanoch, Gymnáziu v Kráľovskom Chlmci, SOŠ dopravy a služieb v Strážskom, SOŠ technickej v Michalovciach, SOŠ obchodu a služieb v Sobranciach, SOŠ techniky a remesiel v Kráľovskom Chlmci, aj na Spojenej škole v Sečovciach. Na Spiši to bude Hotelová akadémia v Spišskej Novej Vsi, gymnáziá v Krompachoch a v Spišskej Novej Vsi a SPŠ technická v Spišskej Novej Vsi. Župa ponúkla samosprávam aj priestory škôl na Gemeri, zatiaľ však neboli vybrané na účely celoplošného testovania.Uverejnené: 29.10.2020 14:34:10 files/h4dxdkexbsb332ai.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.