V bezgólovom zápase prehra michalovskej Dukly s Košicami po nájazdoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v nedeľňajšom zápase osemnásteho kola Tipos Extraligy s HC Košice na domácom ľade 0:1 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Tomeka Valtonena budú v hre najbližšie v piatok 4. decembra, kedy ich čaká súboj vo Zvolene.

Od úvodných sekúnd sa v Michalovciach hral svižný, dynamický hokej, no v prvej tretine bez šancí na oboch stranách. Hneď v druhej minúte putoval na „lavicu hanby“ Košičan Klhúfek, ktorého o štyridsať sekúnd neskôr nasledoval aj Michalovčan Takáč. Ani jeden tím sa v krátkej presilovke gólovo nepresadil. V ďalších minútach sme videli množstvo súbojov, tímy sa ale navzájom nepúšťali k predbránkovým priestorom. A keď Košičania nepotrestali faul Louisa, prvá tretina skončila nielen vyrovnaným počtom striel na oboch stranách (11:11), ale aj bezgólovou remízou.

Ani v druhej tretine sme veľa gólových šancí nevideli, vzruchu pred bránkoviskami ale bolo viac.  Hneď v úvode vyprášil Riečického betóny Marek Bartánus, Michalovčania nepotrestali ani vylúčenie Eliáša. Po ňom sa na košického brankára rútila dvojica Šoltés – Hickmott, kanadský útočník ale mieril mimo bránky a podobne sa tak stalo aj pri jeho brejku dvoch na jedného s Regendom. V 32. minúte zvonila po strele Takáča košická žŕdka, Riečický následne skryl strelu Mihálika do lapačky. Košičania mali v závere výhodu presilovky po faule Hickomotta, paradoxne v nej mohli inkasovať, brejk dvoch na jedného však Regenda s Galambošom na gól nepremenili.

V tretej tretine začal tuhý boj o to, kto strelí úvodný gól a získa tak dôležitú výhodu. Michalovčania ho mohli streliť hneď v jej úvode, presilovku po faule Jenyša však nevyužili.  Opäť sa tak čakalo, kto sa presadí v rovnovážnom stave. To sa do konca tretej tretiny nepodarilo nikomu, a tak duel išiel do predĺženia. Ani v ňom však strelci na oboch stranách kľúče od brán nenašli. Nepodarilo sa to ani Košičanom, ktorí hrali po faule Regendu presilovku. Rozhodnúť tak museli nájazdy. V nich boli hneď v prvej sérii úspešní Bartánus s Pospíšilom a keď vo štvrtej uspel aj Bruno Mráz, Košičania si z Michaloviec odniesli cenné dva body.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 0:1 po nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)
Gól: roz. sam. nájazd B. Mráz.
Vylúčení: 4:3, navyše Jenyš (Košice) 10. minút vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: J. Tvrdoň, Stano – Synek, Šoltés. Bez divákov:
HK DUKLA INGEMA: Tomek – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihálik, Ťavoda, Louis, Zekucia – Regenda, Hickmott, Šoltés – Takáč, Lalancette, Bartánus – Erkinjuntti, Galamboš, Török – Chalupa, Češík, Mašlonka – Ragan.
HC: Riečický – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Deyl, Cibák – Réway, B. Mráz, Chovan – Belluš, Pospíšil, Klhůfek – Milý, J. Eliáš, Jenyš – Krasničan, Havrila, Jokeľ – Frič.

Uverejnené: 29.11.2020 21:28:48