Ďalšie domáce víťazstvo Topolian

Pravdepodobne v poslednom domácom zápase jesennej časti III. futbalovej ligy Východ si Topoľany poradili s Vyšným Opátskym, v ktorého drese hrá viacero bývalých futbalistov Košíc. Treba však povedať, že Zemplínčania sa dostali do vedenia až štvrťhodinu pred koncom. Klinec do rakvy hostí zatĺkol dve minúty pred koncom Kopáč. Zverencov trénera Jozefa Valkučáka však mrzí až jedenásť stratených jesenných bodov.

Zemplínčania sa s chuťou pustili do kvalitného súpera. Už po dvoch odohraných minútach Praščák uvoľnil Tatára, ktorý z hranice pokutového územia poslal loptu do brvna. V 7.minúte sa táto situácia zopakovala, lenže gólman Smetanka nezaváhal a Tatárov rysujúci sa samostatný nájazd včas zneškodnil. Po desiatich minútach súboja Liška prihral Pivarníkovi, ktorý posunul loptu Kopáčovi a ten vsietil gól. Rozhodca ho však pre postavenie mimo hry neuznal. V 12.min. sa osmelili aj dovtedy nevýrazní hostia. Po spolupráci Turczyka s bývalým michalovským hráčom Šusterom posledne menovaný futbalista zblízka vystrelil, no brankár Komenda sa nenechal nachytať na hruškách a loptu vyrazil na roh. V ďalších fázach hry duel opäť prebiehal v  topolianskej réžii. Miloš Adam poslal dlhú loptu do šestnástky, zmocnil sa jej Tatár, lenže v páde zblízka tesne minul svätyňu. Vyšné Opátske si vytvorilo súvislejší tlak až v závere I.polčasu.  Najprv Jakab z uhla natiahol Komendu. V 43.minúte padol úvodný gól stretnutia, po faule domácej obrany Jakab zahral priamy kop z ľavej strany, pričom jeho technická strela zakotvila v šibenici topolianskej brány. Po zmene strán sa zverenci kormidelníka Jozefa Valkučáka snažili čo najskôr zmeniť výsledok. V 57.min. Smetanka zlikvidoval Adamovu jedovku. O šesť minút neskôr aktívny Csomos zbehol po ľavej strane, poslal center pred bránu, zachytil ho Kopáč a z otočky poslal loptu k ľavej žrdi - 1:1. Dvadsať minút pred záverečným hvizdom rozhodcu odcentroval Adam, lopta z rúk neistého Smetanku vypadla, dostala sa k Csomosovi, ale ten zblízka nepochopiteľne prekopol bránu. V ďalších minútach sa o zápis do streleckej listiny neúspešne pokúšali Pivarník a Kandala. V 76.min. Liška poslal z 35 m vysokú loptu do šestnástky, tú však chybujúci Smetanka podbehol a plachtiaca lopta zakotvila v sieti - 2:1. Hostia vyšli z obrannej ulity až v 82.min., Šusterova krížna strela však prefrčala popri ľavej žrdi. V 88.min. Smoľák pasom našiel Kandalu, ten sa neulakomil na strelu, ale loptu poslal do pokutového územia, pričom Kopáč ju poslal za gólmanov chrbát - 3:1.

ŠTATISTIKA:

TOPOĽANY - V. OPÁTSKE 3:1 (0:1)

Góly: 63. a 88.Kopáč, 76.Liška - 37.Jakab, ŽK: Liška - P.Krakovský, Turczyk, pred 150 divákmi rozhodoval Čech-Špirek, Topoľany: Komenda - Horňák, Liška, Chovan, Adam - Tatár (69.Smoľák), Praščák, Csomos, Kandala (90.Ličko) - Kopáč (90.Tabaka), Pivarník, V. Opátske: Smetanka - Zábavník, Školník, Haluška, P.Krakovský - Vilčko, Šoltis, Turczyk, Jakab (75.Angelovič, 85.Frajkor) - Majoroš, Šuster