V gólovej prestrelke historické víťazstvo MFK Zemplín

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v stretnutí osemnásteho kola Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 4:3, čím dosiahli historické víťazstvo, keďže tohto súpera ešte ani raz nezdolali.

Hosťom na body nestačil ani hetrik bývalého hráča Michaloviec Martina Regáliho. V zápase zvratov otvoril skóre práve tento útočník. Filip Vaško s Ismarom Tandirom otočili skóre v prospech Michalovčanov, no ešte v prvom dejstve Regáli dvoma gólmi znova naklonil misky váh na stranu „Ruže“. Tá ale v Michalovciach nebodovala, keďže v druhom polčase najskôr z pokutového kopu vyrovnal Igor Žofčák a o troch bodoch pre Zemplín rozhodol svojim šiestym gólom v tejto sezóne Abdulrahman Taiwo. Pre Michalovčanov to bol posledný zápas v jesennej časti a aj v roku 2020. Spolu sa zídu až začiatkom januára, kedy im začne zimná príprava.

Zemplínčania začali svoj osemnásty pokus na zdolanie Ružomberka aktívnejšie. Z prvých dvoch rohov, ktoré zahrával ich kapitán Igor Žofčák, ale nič nevyťažili. Gólovo tak udrelo na druhej strane. Zhruba od desiatej minúty prebrali iniciatívu hostia. Tí boli za to odmenení v devätnástej minúte, keď loptu po strele Takáča, ktorá sa odrazila od žrde, dorazil do siete Martin Regáli. Michalovčania sa po góle otrepali. V 25. minúte po rohovom kope Žofčáka vytesnil z bránkovej čiary hlavičku Tandira brankár Macík. Hneď z následného rohu však už inkasoval, keď ho prekonal svojim prvým seniorským gólom Filip Vaško. O sedem minút neskôr už domáci viedli, keď po ďalšom Žofčákovom rohu presne hlavičkoval Ismar Tandir. To ešte nebolo zo zaujímavého prvého polčasu všetko. Hneď minútu po Tandirovom góle totiž po druhýkrát v stretnutí udrel Martin Regáli a bývalý hráč Zemplína dokonca v závere prvého polčasu svojim tretím gólom opäť strhol vedenie na stranu „Ruže“.

V druhom polčase začali Michalovčania naháňanie za súperovým náskokom a hneď po troch minútach dostali ideálnu šancu na vyrovnanie. V pokutovom území totiž Mrva zrazil na zem Taiwa a hlavný arbiter Prešinský ukázal na biely bod. Z toho sa nemýlil Igor Žofčák, ktorý svojim štvrtým tohtosezónnym gólom zrovnal na 3:3. Zaujímavý zápas zvratov pokračoval aj naďalej. Oba tímy sa snažili opäť strhnúť vedenie na svoju stranu. Vojtkova strela išla tesne mimo Macíkovej žrde, pred Takáčom obrana domácich odvrátila loptu na rohový kop. Chlieb zápasu sa lámal v 78. minúte. Striedajúci Popovits poslal loptu do pokutového územia, Tandirova strela sa odrazila od žrde a Taiwo svojim šiestym gólom v sezóne opäť poslal Michalovčanov do vedenia. O to už nakoniec domáci, hoci sa v závere dostali pod tlak, už neprišli. V osemnástom vystúpení sa im teda konečne podarilo zdolať Ružomberčanov...

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 4:3 (2:3)
Góly:  25. Vaško, 33. Tandir, 48. Žofčák (pen.), 78. Taiwo – 20. Regáli, 34. Regáli, 42. Regáli.
Žlté karty: 6. Vovkun, 51. Kolesár, 62. Mendez, 90+2. Spoljaric – 71. Zsigmund, 90. Kmeť.
Rozhodovali: Prešinský - Weiss, Borsányi.
Bez divákov.
MFK ZEMPLÍN: Marković – Vovkun, Bednár, Vaško – Kolesár (51. Mendez), Begala (73. Popovits), Spoljaric, Žofčák, Vojtko – Taiwo (90+1. Neofytidis), Tandir.
MFK: Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Kojnok (73. Kmeť), Kochan (65. Almási), Zsigmund (73. Brenkus), Mojžiš – Kostadinov (65. Múdry), Regáli, Takáč (80. Filinský).

Uverejnené: 16.12.2020 17:30:00